school and education

V Liceum Ogólnokształcące im. Płk. Stanisława Dąbka w Gdyni

Prudenter et cum Honore

Unicef dla Ukrainy Łeba 2023

czerwca 2023 (sobota)  w naszym VLO GDYNIA spędzona z naszymi uczniami na wycieczce integracyjnej w Łebie ☀️☀️😎🏃‍♀️🏃‍♂️🏃, dzięki współpracy naszej szkoły z UNESCO - Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Oświaty, Nauki i Kultury.
👉 Łącka Góra - zdobyta 💪
👉 15 km w nogach po pięknym Słowińskim Parku Narodowym - zrobione
👉 Rejs statkiem po Bałtyku - zaliczony
Największą atrakcją w Łebie są rozległe ruchome wydmy znajdujące
Się w Słowińskim Parku Narodowym. To największy w Europie pas ruchomych wydm. Prawdziwa piaszczysta pustynia znajdująca się na wąskiej mierzei pomiędzy Morzem Bałtyckim a Jeziorem Łebsko.
Największą wydmą jest Łącka Góra o wysokości kilkudziesięciu (ponad czterdziestu) metrów. Nie sposób określić tego dokładnie gdyż jej wysokość podlega ciągłym zmianom. Ze szczytu Łąckiej Góry roztacza się niesamowity widok, który sprawia, że możemy się poczuć jak na prawdziwej pustyni.