19.09.2017 | 15:25 strona główna | plan lekcji | patronat | kontakt
V Liceum Ogólnokształcące
Współpraca z Komendą Miejską Policji Współpraca z Komendą Miejską Policji
w Gdyni
Kliknij tutaj aby uzyskać szczegółowe informacje.
Patronat Akademii Marynarki Wojennej Patronat Akademii Marynarki Wojennej
Wykłady, kursy, kontakt z wykładowcami.. To i wiele więcej zapewnia nam ścisła współpraca z AMW.
Aktualny plan lekcji Aktualny plan zajęć
W tym dziale znajduje się aktualny plan zajęć. Ważny od 28.09.2015.
Osiągnięcia naszej szkoły
Krzysztof Zieliński- wyróżnienie za interesującą interpretację poezji Aleksandra Puszkina w międzyszkolnym konkursie – 5.06. 2017
W dniach 8 – 9 kwietnia 2017r. w Warszawie odbyły się centralne eliminacje XLVIII Olimpiady Języka Rosyjskiego.
Wrócił z nich z tytułem finalisty Konstiantyn Tkacz .
4 marca 2017- 48. Okręgowa Olimpiada języka Rosyjskiego
IV miejsce Kontiantyn Tkacz
i wynik wyróżniający Maria Chuvik
I miejsce drużynowo w X Międzyszkolnym Turnieju Rosyjsko-Angielskim
Nasze liceum reprezentowali uczniowie:

1.Mariia Chuvik 2. Julia Marzec 3. Konstiantyn Tkacz

Gdynia 12 stycznia 2017- I miejsce uczennicy Kingi Kwelli w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej
Sukcesy naszych uczniów w konkursie poezji Aleksandra Puszkina
6.06 2016 -poranek poetycki w dniu urodzin Aleksandra Puszkina.
Nasi trzej uczniowie zostali nagrodzeni za wspaniałą recytację wierszy poety.
Mateusz Ellwart otrzymał nagrodę specjalną za aktorski kunszt w interpretacji poezji Puszkina.
Za wspaniałe wyczucie poezji zostali nagrodzeni Konstanty Tkacz i Magdalena Jeschke.

Sukces na Olimpiadzie Języka Rosyjskiego

5 marca 2016 -XLVII Olimpiada Języka Rosyjskiego dla uczniów szkół średnich i gimnazjów z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego.
Uczeń Kontiantyn Tkacz z klasy Ia uzyskał wynik wyróżniający i 11 marca otrzymał pamiątkowy dyplom za wyróżniający wynik z rąk Prezesa Regionalnego Komitetu Olimpiady Języka Rosyjskiego woj. pomorskiego – profesora Franciszka Apanowicza

17 listopada 2015-IV Międzyszkolny Konkurs Małych Form Teatralnych w Języku Rosyjskim

Andrzej Skorupa z kl. III C został nagrodzony jako najlepszy aktor i otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę rzeczową

w IX Międzyszkolnym Konkursie Poezji Rosyjskiej

3 grudnia 20015 w IX Międzyszkolny Konkurs Poezji Rosyjskiej

Konstantyn Tkacz – nagroda specjalna konkursu za najlepszą interpretację poezji S.Jesienia
Mateusz Ellwart i Magdalena Jeschke – wyróżnienia w konkursie

II miejsce dla uczniów Naszego liceum w II Międzyszkolnym Konkursie Małych Form Bajkowych W JĘZYKU ROSYJSKIM: Magdalena Pyza, Maja Kabłuka, Karolina Kępka, Adrianna Kossmann, Natalia Nowicka, Daria Dembińska, Arkadiusz Rydelek, Magdalena Myszograj, Michał Wilusz, Sebastian Stachowski. Za oprawę muzyczna był odpowiedzialny Karol Witt a za dekoracje Magdalena Jeszke.
3 miejsce dla drużyny „ Piątki ‘ w grze intelektualnej „Co? Gdzie? Kiedy?”: Natalia Nowicka, Daria Dembińska, Adrianna Kossman, Karolina Kępka, Magdalena Myszograj, Arkadiusz Rydelek
Aleksandra Jankowska ucz. kl. I D zajęła II miejsce w Festiwalu Rosyjskiej Piosenki Młodzieżowej, który odbył się 25.04.2012 w RCNiK w Gdańsku.
4 kwietnia 2012, międzyszkolny konkurs “Rosja w kosmosie”
I miejsce drużynowo zajęli:
Monika Chińcza, Inez Kowalska i Piotr Prus
Konkurs tematyczny dla uczniów szkół woj. pomorskiego “50 lat w kosmosie”
III miejsce drużynowo wywalczyli:
Maja Golecka, Monika Chińcza, Anna Pradzka, Arkadiusz Struzik, Piotr Prus (kapitan drużyny).
Konkurs piosenki dla uczniów szkół woj. pomorskiego „ON POWIEDZIAŁ: LECIMY!”
III miejsce „wyśpiewał” zespół w składzie:
Piotr Purzycki, Michał Przytarski, Arkadiusz Struzik, Łukasz Gierszewski, Jakub Urbaniak ,Piotr Ławicki.
Uczestnicy Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Rosyjskiej z okazji 65. Rocznicy zakończenia II Wojny Światowej w Rosyjskim Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku w dn. 27.04.2010

Chłopcy z Naszego liceum zajęli III miejsce:
Jakub Urbaniak, Lukasz Gierszewski, Arkadiusz Struzik, Michał Przytarski, Piotr Purzycki

Michał Ochtera- I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Poezji Rosyjskiej w r. szkl. 2009/10
Wyróżnienia – Inez Kowalska i Sandra Dembicka
Julia Wojtas- II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Poezji Rosyjskiej w r. szkl. 2008/9
Tomasz Plichta zajął III miejsce w skoku w dal w Halowej Lidze Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych. Zawody odbyły się 3 grudnia 2009r.
Zajęliśmy III miejsce w Zawodach w Piłkę Koszykową organizowanych przez Wyższą Szkołę Zarządzania w Gdańsku 11 marca 2009.
Dnia 19 lutego 2009 roku odbyły się Zawody w Pływaniu organizowane przez Wyższą
Szkołę Zarządzania w Gdańsku. Uczennica Martyna Falkiewicz zajęła I miejsce na 100m stylem dowolnym. Uczeń Łukasz Belgrau zdobył I miejsce na 50 m stylem grzbietowym oraz II miejsce na 50m i 100m stylem dowolnym.
Dnia 26 listopada 2008 odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Gdyńskich Szkół Ponadgimnazjalnych w Pływaniu.

Martyna Falkiewicz zajęła I miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym, oraz
II miejsce na dystansie 100m stylem zmiennym

w stylu motylkowym na dystansie 50 m:
Łukasz Belgrau zajął I miejsce
Przemysław Dłubek zajął II miejsce
Mateusz Kuptz zajął III miejsce
oraz :
Łukasz Belgrau zajął I miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym

Mateusz Kuptz zajął II miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym
Przemysław Dłubek zajął III miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym

IV miejsce dla reprezentacji VLO w I Miedzylicealnym konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii – 01.02.2008
I miejsce ex aequo z IV LO!
Międzyszkolny Konkurs Kolęd Angielskich został zorganizowany przez IV LO
w Gdyni. Odbył się 14 XII 2007 r. Naszą szkołę reprezentowały:

Sandra Sztajerwald i Katarzyna Tuzim z klasy III c.

Wspomagały je:

Mirella Mrówka, Joanna Tabisz z kl. II c oraz Monika Pitrowska z kl. III c.

Przygotowaniem dziewcząt do Konkursu zajęła się pani Izabela Płonka z
pomocą pani Anety Batko.

Wyróżnienia za udział w konkursie „Zaproś gości do swojej miejscowości”:
Joanna Kaznowska
Grzegorz Gudyka
Izabela Dudzik
Paweł Mach
I miejsce w międzyszkolnym konkursie wiedzy „Pomniki przyrody i rezerwaty Gdyni”

Jakub Ochendowski

II miejsce w międzyszkolnym konkursie wiedzy „Przyroda Gdyni – zagrożenie i ochrona”
Dyplom za udział w konkursie z j. rosyjskiego Dyktando 2007 dla Joanny Kuchcińskiej
II miejsce dla Izabeli Dudzik za udział w konkursie recytatorskim rosyjskiej poezji i prozy.
V miejsce – dla Dariusza Świerzba – 200m – stylem klasycznym
VI miejsce – dla Dariusza Świerzba – 100m – stylem klasycznym
IV miejsce Natalii Maciejowskiej w tenisie stołowym szkół ponadgimnazjalnych (13.03.2006)
I miejsce dla V LO na 4*50m stylem zmiennym w Mistrzostwach Gdyńskich Szkół Ponadgimnazjalnych w Pływaniu (16-18.01.2006)
I miejsce dla V LO na 4*50m stylem dowolonym w Mistrzostwach Gdyńskich Szkół Ponadgimnazjalnych w Pływaniu (16-18.01.2006)
I miejsce Dariusza Świerzb na dystansie 50m stylem klasycznym w Mistrzostwach Gdyńskich Szkół Ponadgimnazjalnych w Pływaniu (16-18.01.2006)
I miejsce Mikołaja Konkel na 50m stylem grzbietowym w Mistrzostwach Gdyńskich Szkół Ponadgimnazjalnych w Pływaniu (16-18.01.2006)
II miejsce Macieja Janiszewskiego na 50m stylem grzbietowym w Mistrzostwach Gdyńskich Szkół Ponadgimnazjalnych w Pływaniu (16-18.01.2006)
II miejsce Roberta Szymańskiego na 50m stylem motylkowym w Mistrzostwach Gdyńskich Szkół Ponadgimnazjalnych w Pływaniu (16-18.01.2006)
I miejsce dla Aleksandry Żelechowskiej w skoku wzwyż z wynikiem 160 cm na Mistrzostwach Gdyni w Halowej Lekkiej Atletyce (8.12.2005)
III miejsce dla Wojciecha Zawadzkiego w biegu na 1000m na Mistrzostwach Gdyni w Halowej Lekkiej Atletyce (8.12.2005)
II miejsce Dariusza Świerzb na dystansie 50m stylem klasycznym w Mistrzostwach Gdyńskich Szkół Ponadgimnazjalnych w Pływaniu (26-28.10.2005)
II miejsce Pawła Trybulla w II Ogólnopolskim Turnieju Bokserskim im Jerzego Adamskiego w kategorii 81 kg (22-23.10.2005)

Wewnątrzszkolny system oceniania
Dzień Patrona w V Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni
MŁODA KREW RATUJE ŻYCIE
Giełda podręczników szkolnych
  • P
  • W
  • Ś
  • CZ
  • P
  • S
  • N
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • zobacz pełny harmonogram roku szkolnego
    Nasza szkoła
    Dzień Patrona w V Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni
    Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2017/2018
    Wycieczka do siedziby Telewizji Polskiej w Gdańsku
    Szkolny Dzień Bezpieczeństwa
    Wycieczka klasy 1C do Portu Wojennego w Gdyni Oksywiu
    Międzyszkolna Konferencja Przyrodnicza nt. „Organizmy obce i inwazyjne gdyńskich ekosystemów”
    Szpital Reumatologiczny Sopot
    Medyczny Dzień Nauki 26.05.2017
    Poranek poetycki poświecony poezji A. Puszkina
    Szkolny Konkurs Wiedzy o Francji
    Święto 3 maja w V LO
    Pożegnanie klas 3
    XXV MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA
    Wycieczka Zakopane-Słowacja-Oświęcim
    Podsumowanie konkursów projektu edukacyjnego ,,Gdynia, moje miasto - okno na świat"
    Wyróżnienie dla Anny Urbańskiej
    Lekcja muzealna w Muzeum Hymnu Narodowego dla uczniów klasy 2b
    Pola Nadziei 2017
    Drzwi otwarte VLO
    Wyniki Olimpiady Jęz. Rosyjskiego i Konkurs Piosenki Rosyjskiej
    Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii
    Nocne Manewry Ratownicze
    Przed Międzynarodowym Dniem Teatru - spotkanie z aktorem Michałem Wielewickim, absolwentem VLO
    Warsztaty z doradztwa zawodowego 3D
    Zajęcia z ratownictwa medycznego w języku angielskim
    Wycieczka do teatru szekspirowskiego 1A
    Konkurs wiedzy o policji
    Międzyszkolny konkurs ekologiczny
    XLVIII Olimpiada Języka Rosyjskiego
    Uczniowie Gdyni Jubilatce
    Wykłady na WSAIB klas 1b i 1c
    Warsztaty UG - Tkanka nerwowa
    Warsztaty - Mózg 2017
    © wszelkie prawa zastrzeżone
    zgodnie z ustawą o prawie autorskim
    i prawach pokrewnych
    V Liceum Ogólnokształcące
    im. płk Stanisława Dąbka
    ul. Dickmana 14
    81-109 Gdynia
    tel/fax: 58 625 44 68
    Dyrektor Szkoły: vlogdynia@wp.pl
    Sekretariat: vlogdynia@o2.pl
    Godziny pracy sekretariatu:
    pn - pt 8.00 - 15.00
    Krzysztof Cwalina
    kkcwalina@gmail.com
    projektowanie stron WWW