23.10.2019 | 19:41 strona główna | patronat | kontakt
V Liceum Ogólnokształcące
Współpraca z Komendą Miejską Policji Współpraca z Komendą Miejską Policji
w Gdyni
Kliknij tutaj aby uzyskać szczegółowe informacje.
Patronat Akademii Marynarki Wojennej Patronat Akademii Marynarki Wojennej
Wykłady, kursy, kontakt z wykładowcami.. To i wiele więcej zapewnia nam ścisła współpraca z AMW.
70 - lecie V Liceum Ogólnokształcącego im. płk. Stanisława Dąbka 1949 -2019
OBCHODY 80. ROCZNICY ŚMIERCI PATRONA
27.09.2019 | 18:30

Tegoroczne obchody „Dnia Patrona” trwały trzy dni i miały szczególny charakter z uwagi na okrągłą 80. rocznicę śmierci płk. Stanisława Dąbka.

Uroczystości przy grobie na cmentarzu w Gdyni Redłowie
19 września 2019 r., w dzień 80. rocznicy tragicznej śmierci dowódcy Lądowej Obrony Wybrzeża płk. Stanisława Dąbka, przedstawiciele klas pierwszych i drugich wraz z panią dyrektor Dorotą Dunst wzięli udział w uroczystej modlitwie na cmentarzu w Gdyni Redłowie. Wśród zgromadzonych gości byli przedstawiciele władz samorządowych, kościelnych, wojskowych, kombatanci wojenni, a także poczty sztandarowe szkół im. płk. Stanisława Dąbka – V LO z Gdyni, SP nr 10 z Tczewa, SP z Sychowa i inne. Pod koniec uroczystości nasi uczniowie złożyli na grobie płk. Dąbka wiązankę i zapalili znicze.

Msza św. w kościele garnizonowym Marynarki Wojennej w Gdyni Oksywiu
19 września 2019 r. po uroczystościach na cmentarzu w Gdyni Redłowie przedstawiciele klas pierwszych i drugich wraz z pocztem sztandarowym oraz panią Dyrektor udali się do kościoła garnizonowego Marynarki Wojennej w Gdyni Oksywiu, gdzie odbyła się msza św., podczas której dokonano uroczystego odsłonięcia tablicy poświęconej pamięci Generała Stanisława Dąbka. Na zakończenie uroczystości wszystkich gości zaproszono na żołnierski poczęstunek (wojskową grochówkę).

Ślubowanie uczniów klas pierwszych
20 września 2019 r. odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych, tradycją bowiem V LO jest połączenie tego wydarzenia z „Dniem Patrona” Szkoły. Tego dnia uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste przyrzeczenie i tym samym stali się pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności V LO im. płk. Stanisława Dąbka. W trakcie apelu uczniowie mieli także okazję obejrzeć prezentacje multimedialne i poznać historię Szkoły oraz swojego Patrona.

Piknik historyczny i gra terenowa „Śladami Obrońców Kępy Oksywskiej. Wrzesień 1939”, Dębogórze

21 września 2019 r. w Dębogórzu odbyła się Gra terenowa „Śladami Obrońców Kępy Oksywskiej. Wrzesień 2019 r.” zorganizowana przez gdański oddział IPN we współpracy z gminą Kosakowo. Trzy uczennice naszej szkoły – Wiktoria Kositarz (2b), Natalia Podbielska (2a) oraz Paulina Toporek (1DP) wraz z nauczycielkami – pp. Izabelą Tokarską oraz Joanną Samaszko wysłuchały prelekcji p. kmdr. por. Sebastiana Dragi na temat obrony Wybrzeża w 1939 r., a następnie wyruszyły w las uzbrojone w mapę okolicy Dębogórza i listę zadań do wykonania.
Z przyjemnością informujemy, że nasza drużyna zdobyła I miejsce w Grze Plenerowej IPN-u, głównie dzięki wytrwałości i hartowi ducha naszych uczestniczek, które dzielnie przemierzały leśne szlaki śladami obrońców Kępy Oksywskiej.
Na zakończenie pikniku historycznego obejrzeliśmy historyczne rekonstrukcje walk o Kępę Oksywską zorganizowane przez grupę rekonstrukcyjną i p. kmdr. por. Sebastiana Dragę, który dodatkowo przygotował jeszcze dla uczestników pikniku wystawę eksponatów z czasów II wojny św.


Wewnątrzszkolny system oceniania
DZIEŃ RATOWNICTWA MEDYCZNEGO
Zaproszenie konferencję przyrodniczą LOP 2019
Salon Maturzystów 2019
 • P
 • W
 • Ś
 • CZ
 • P
 • S
 • N
 • 30
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 • zobacz pełny harmonogram roku szkolnego
  Nasza szkoła
  Dzień Ratownictwa Medycznego
  Giełda talentów - święto KEN w VLO
  Dzień chłopaka w U7 klasy 1AM
  Zdjęcie z drona na 70 lecie VLO
  Przygotowanie zdjęcia jubileuszowego społeczności gdyńskiej piątki
  Nauczyciel Roku 2019
  Zwiedzanie Portu MW
  Szkolenie w ramach projektu „Polacy nieprzeciętni”
  Rajd integracyjny klasy 1 AM w Kolibkach
  Filharmonia, ostrożnie...wciąga!!!
  Pasjonaci historii najnowszej z V LO na XI edycji Festiwalu Filmowego NNW
  44 FPFF
  Piknik historyczny i gra terenowa „Śladami Obrońców Kępy Oksywskiej. Wrzesień 1939”, Dębogórze
  Ślubowanie klas pierwszychh
  Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Patrona
  Na grobie Patrona w 80 rocznicę Jego śmierci
  Dystrybucja kalendarzy hospicyjnych
  Salon Maturzystów 2019
  Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
  Zakończenie roku szkolnego 2018/2019
  Piknik policyjny - Złota Karczma - 1D
  Centrum Filmowe 2c (2019.05.29)
  Komenda Główna Policji w Gdyni - 1D
  Konkurs policyjny WSAiB 2019
  Dzień tabliczki mnożenia
  
  © wszelkie prawa zastrzeżone
  zgodnie z ustawą o prawie autorskim
  i prawach pokrewnych
  V Liceum Ogólnokształcące
  im. płk Stanisława Dąbka
  ul. Dickmana 14
  81-109 Gdynia
  tel/fax: 58 625 44 68
  Dyrektor Szkoły: vlogdynia@wp.pl
  Sekretariat: sekretariat@vlo.edu.gdynia.pl
  Godziny pracy sekretariatu:
  pn - pt 8.00 - 15.00
  Krzysztof Cwalina
  kkcwalina@gmail.com
  projektowanie stron WWW