70-lecie V LO w Gdyni im. Stanisława Dąbka Czytaj

 • Stanisław Dąbek

  Stanisław Dąbek

  nasz patron

  Czytaj
 • Odkrywamy Uczymy Rozwijamy od 70 lat!

  Odkrywamy Uczymy Rozwijamy od 70 lat!

  Czytaj
 • Historia VLO w Gdyni

  Historia VLO w Gdyni

  Czytaj

 • “Opera od kulis”

  Klasa I BH wraz z opiekunami uczestniczyła w wyjątkowych zajęciach w Operze Bałtyckiej w Gdańsku. Wędrowaliśmy po operowych zakamarkach i mieliśmy szansę zajrzeć do miejsc, które na co dzień niedostępne dla zwykłego widza. 

 • Warsztaty komputerowe

  13 listopada 2019 r. odbyły się kolejne warsztaty, tym razem komputerowe, z Organizatorami projektu multimedialnych wystaw o Patronach szkół, którzy przekazali nam informacje dotyczące programu komputerowego, w którym ma być tworzona wystawa multimedialna o płk. S. Dąbku.

   

 • Spotkanie czterech pokoleń fanów VLO

  Oksywska ,,Piątka” ma wciąż nowych fanów od pokoleń. 7 listopada br. młodzież VLO w Gdyni (kl.II d humanistyczna) spotkała się z rodziną, w której od trzech pokoleń kolejni jej członkowie są absolwentami oksywskiej ,,Piątki” (łącznie  absolwentów).

 • Listopadowe Dni Hospicyjne 2019

  Jak co roku , tak i w tym, nasza Szkoła włączyła się do wielkiej akcji listopadowej na rzecz gdyńskich Hospicjów. Kwestowanie odbyło się na największych gdyńskich metropoliach oraz na cmentarzach w Kosakowie i Rumi w dniach od 31 października do 3 listopada.


Naszą pasją jest nauczanie

Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni. Razem łatwiej, radośniej, mądrzej i bezpieczniej

Propagujemy takie formy kształcenia, które są spersonalizowane i pomagają uczniom rozwinąć ich indywidualne zainteresowania i talenty, a także są bardziej dostosowane do warunków zewnętrznych. Młodzież wychowująca się w Los Angeles może mieć pewne wspólne problemy z tymi wychowującymi się w Gdyni, ale ma też problemy właściwe tylko tym społecznościom, w których żyją, dlatego edukacja powinna także być dostosowana do konkretnej kultury, do lokalnych okoliczności, powinna angażować lokalną społeczność i być jej częścią.


 
School Learning


  • Klasa policyjna

   Klasy działają w porozumieniu Prezydenta Miasta Gdyni i Komendanta Miejskiego Policji.

   czytaj
  • Klasa ratownicza

   Obserwacje i ćwiczenia z pierwszej pomocy przedmedycznej w szpitalnym oddziale ratowniczym

   czytaj
  • Klasy matematyczne

   Współpracujemy z PG, WSAiB, UM oraz AMW.

   czytaj
  • Klasy humanistyczne

   Jeżeli jesteś osobą kreatywną, chcesz poznać drogę do zawodu dziennikarza.

   czytaj

  V LO w liczbach


  5138

  Absolwentów

  485

  Uczniów

  Odkrywaj. Poznawaj. Ucz się.

  Odkrywaj

  Czytaj

  Poznawaj

  Czytaj

  Ucz się

  Czytaj

  Nasze cele

  Nasze cele

  Podstawowym celem nauczania jest przekazywanie wiedzy teoretycznej oraz rozwijanie praktycznych umiejętności niezbędnych do sprostania wymaganiom współczesnej gospodarki i rynku pracy, zaś główną motywacją do zdobycia wykształcenia powinna być potrzeba stawania się coraz lepszym  i doskonalszym człowiekiem. Takie zasady przyświecają naszej SZKOLE.

   

  Zadzwoń

  58 625 44 68