70-lecie V LO w Gdyni im. Stanisława Dąbka Czytaj

 • Odkrywamy Uczymy Rozwijamy od 70 lat!

  Odkrywamy Uczymy Rozwijamy od 70 lat!

  Czytaj
 • Historia VLO w Gdyni

  Historia VLO w Gdyni

  Czytaj

Aktualności VLO

Maj 04

Przedsiębiorczy na rynku finansowym 

Bierzemy udział w konkursie ogólnopolskim "Przedsiębiorczy na rynku finansowym" realizowanego w ramach projektu edukacyjnego "Moje finanse". Jesteśmy wśród 20 najlepszych szkół z Polski i jedyną szkołą z Gdyni biorącą udział w tym konkursie.

Kwie 24

Życzenia dla Maturzystów

Dziś tegoroczni maturzyści kończą rok szkolny! Znamy już też termin przeprowadzenia egzaminów dojrzałości. Matura 2020 rozpocznie się 8 czerwca. Uczniom gdyńskich szkół przekazujemy najserdeczniejsze życzenia od Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, wiceprezydenta ds. jakości życia Bartosza Bartoszewicza oraz całej Gdyni Edukacyjnej!

Kwie 03

Fanpage Biblioteki Szkolnej

Zapraszamy na stronę biblioteki szkolnej https://www.facebook.com/vlobiblioteka/
 
Mar 23

Pomoc psychologiczno - pedagogiczna

 Informujemy, że kontakt z psychologiem i pedagogiem szkolnym jest możliwy za pomocą dziennika elektronicznego i platformy moodle. Można również napisać wiadomość na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Istnieje także możliwość rozmowy on-line, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z psychologiem lub pedagogiem.
 
 
Mar 16

Zawieszone zajęcia

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach zalecany jest kontakt ze szkołą mailowo - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript."

Mar 02

Program Młody Lin Lider

Aktualizacja 02.03.202 - Uczniowie klasy I a, I b i I c biorą udział w ogólnopolskiej edycji programu, składającego się  z 3 etapów zmagań (ETAP 1 – ROZWÓJ POSTAW, ETAP 2 – ROZWÓJ WIEDZY, ETAP 3- PRZENIESIENIE ZDOBYTEJ WIEDZY NA PRAKTYCZNY GRUNT PRZEDSIĘBIORSTWA).
 

 • Klasa policyjna

  Klasy działają w porozumieniu Prezydenta Miasta Gdyni i Komendanta Miejskiego Policji.

  czytaj
 • Klasa ratownicza

  Obserwacje i ćwiczenia z pierwszej pomocy przedmedycznej w szpitalnym oddziale ratowniczym

  czytaj
 • Klasy matematyczne

  Współpracujemy z PG, WSAiB, UM oraz AMW.

  czytaj
 • Klasy humanistyczne

  Jeżeli jesteś osobą kreatywną, chcesz poznać drogę do zawodu dziennikarza.

  czytaj

 • Jubileusz 70 lat

  Oksywskie liceum powołane zostało w 1949 roku, pierwsza matura odbyła się tu  w 1953 r. 22 listopada 2019 r. oksywska ,,Piątka” uroczyście obchodziła  70-lecie istnienia.

 • Warsztaty komputerowe

  13 listopada 2019 r. odbyły się kolejne warsztaty, tym razem komputerowe, z Organizatorami projektu multimedialnych wystaw o Patronach szkół, którzy przekazali nam informacje dotyczące programu komputerowego, w którym ma być tworzona wystawa multimedialna o płk. S. Dąbku.

   

 • Spotkanie czterech pokoleń fanów VLO

  Oksywska ,,Piątka” ma wciąż nowych fanów od pokoleń. 7 listopada br. młodzież VLO w Gdyni (kl.II d humanistyczna) spotkała się z rodziną, w której od trzech pokoleń kolejni jej członkowie są absolwentami oksywskiej ,,Piątki” (łącznie  absolwentów).


Naszą pasją jest nauczanie

Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni. Razem łatwiej, radośniej, mądrzej i bezpieczniej

Propagujemy takie formy kształcenia, które są spersonalizowane i pomagają uczniom rozwinąć ich indywidualne zainteresowania i talenty, a także są bardziej dostosowane do warunków zewnętrznych. Młodzież wychowująca się w Los Angeles może mieć pewne wspólne problemy z tymi wychowującymi się w Gdyni, ale ma też problemy właściwe tylko tym społecznościom, w których żyją, dlatego edukacja powinna także być dostosowana do konkretnej kultury, do lokalnych okoliczności, powinna angażować lokalną społeczność i być jej częścią.


 
School Learning


  Odkrywaj. Poznawaj. Ucz się.

  Odkrywaj

  Czytaj

  Poznawaj

  Czytaj

  Ucz się

  Czytaj

  Nasze cele

  Nasze cele

  Podstawowym celem nauczania jest przekazywanie wiedzy teoretycznej oraz rozwijanie praktycznych umiejętności niezbędnych do sprostania wymaganiom współczesnej gospodarki i rynku pracy, zaś główną motywacją do zdobycia wykształcenia powinna być potrzeba stawania się coraz lepszym  i doskonalszym człowiekiem. Takie zasady przyświecają naszej SZKOLE.

   

  Zadzwoń

  58 625 44 68