24.03.2019 | 22:41 strona główna | patronat | kontakt
V Liceum Ogólnokształcące
Współpraca z Komendą Miejską Policji Współpraca z Komendą Miejską Policji
w Gdyni
Kliknij tutaj aby uzyskać szczegółowe informacje.
Patronat Akademii Marynarki Wojennej Patronat Akademii Marynarki Wojennej
Wykłady, kursy, kontakt z wykładowcami.. To i wiele więcej zapewnia nam ścisła współpraca z AMW.
XXV MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA
26.04.2017 | 15:49

W sobotę 22 kwietnia na trenie Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni zostały zorganizowane zawody ratownicze PCK.

Nasza szkołę reprezentowały uczennice:

- Anna Jakubek kl. 1C,

- Paulina Kowalewska kl. 1C,

- Karolina Jędrzejczak kl. 1 A,

- Julia Mazurkiewicz kl. 1 A,

- Aleksandra Niedbalska kl. 3 B.

Celem zawodów było udzielanie pomocy poszkodowanym podczas różnych zdarzeń.

Dzięki temu można było sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę w praktyce, pod czujnym okiem sędziów – Instruktorów Pierwszej Pomocy PCK oraz – Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK w Wejherowie.

Drużyna V LO zajęła 5 miejsce J

Opiekunem drużyny była pani Adriana Zander .

Serdecznie gratulujemy!!!

K.M.

XI Konkurs Języka Rosyjskiego – “DYKTANDO 2017″
23.04.2017 | 11:39

28 marca w auli Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego odbył się konkurs języka rosyjskiego – “DYKTANDO 2017″. Impreza została zorganizowana przez Instytut Rusycystyki i Studiów Wschodnich Uniwersytetu Gdańskiego i Bałtycki Uniwersytet Federalny im. E. Kanta.
W pisaniu dyktanda w języku rosyjskim udział wzięli studenci Uniwersytetu Gdańskiego z filologii rosyjskiej, rosjoznawstwa i studiów wschodnich oraz uczniowie liceów województwa pomorskiego: Zespołu Szkół Sportowych, Liceum Programów Indywidualnych, IV i VIII LO z Gdańska, III, V i X LO z Gdyni, uczniowie szkół średnich ze Słupska, Kwidzyna i Tczewa. W dyktandzie wzięło udział 200 osób.
Nasze liceum reprezentowały uczennice Mariia Chuvik i Anastasia Pakhar
Dyktando odbyło się na dwóch poziomach znajomości języka: dla studentów Uniwersytetu Gdańskiego i dla uczniów szkół średnich.
Tekst dyktanda został opracowany na podstawie dzieł Siergieja Dowłatowa przez pracowników Bałtyckiego Uniwersytetu Federalnego im. E. Kanta Irinę Łukianienko i Olgę Wiertińską. Wszyscy uczestnicy z powodzeniem poradzili sobie z zadaniem, prezentując wysoki poziom rosyjskiej ortografii i interpunkcji.
Gośćmi imprezy byli: attache Konsulatu Generalnego Federacji Rosyjskiej Łuka Jezierski, dyrektor Rosyjskiego Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku Siergiej Janiuszkin, prezes Stowarzyszenia “Polska-Wschód” Anna Firlej, pracownicy RCNK w Warszawie.
Zwycięzcy i laureaci dyktanda języka rosyjskiego otrzymali dyplomy i cenne nagrody od organizatorów i sponsorów, w tym od Rosyjskiego Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku.
[IK]

Mamy finalistę XLVIII Olimpiady Języka Rosyjskiego
23.04.2017 | 11:29

W dniach 8 – 9 kwietnia 2017r. w Warszawie odbyły się centralne eliminacje XLVIII Olimpiady Języka Rosyjskiego.
Wrócił z nich z tytułem finalisty Konstiantyn Tkacz .
Olimpiada Języka Rosyjskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych należy do najstarszych olimpiad przedmiotowych w Polsce.
Serdecznie gratulujemy sukcesu olimpijskiego naszemu uczniowi z klasy II a.
Organizatorem olimpiady jest Instytut Rusycystyki Uniwersytetu Warszawskiego, a współorganizatorami są MEN i Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód.
W etapie centralnym uczestniczyło 51 uczniów z całej Polski, w tym ponad 90% stanowiła młodzież rosyjskojęzyczna. Finał składał się z egzaminu pisemnego oraz ustnego. Młodzież pisała opowiadania na zadany temat, a także odpowiadała na pytania związane z wylosowanym zagadnieniem.
Do olimpiady uczeń przygotowywał się na zajęciach dodatkowych pod kierunkiem nauczyciela języka rosyjskiego Nie tylko rozwiązywał testy i ćwiczenia, ale także słuchał muzyki, oglądał filmy, czytał książki ,artykuły prasowe i pisał opowiadania w języku rosyjskim.
Irena Komorowska

Odwiedź nasz profil na szkolnywolontariat.pl
20.04.2017 | 08:12

Zachęcam do odwiedzenia naszego profilu na szkolnywolontariat.pl
W galerii można zobaczyć “piątkowych” wolontariuszy z okresu ostatnich pięciu, może nawet siedmiu lat i prawie wszystkie ich stałe i okazjonalne działania.

Aneta Batko

Laureaci konkursów projektu edukacyjnego ,,Gdynia, moje miasto – okno na świat”
14.04.2017 | 12:48

12.04.2017 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyło się uroczyste podsumowanie projektu edukacyjnego ,,Gdynia, moje miasto – okno na świat” objętego patronatem wiceprezydenta Gdyni Bartosza Bartoszewicza. Nagrody otrzymali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych – laureaci kilku konkursów (wiedzy o Gdyni, recytatorskiego i poezji śpiewanej, grafiki komputerowej oraz konkursu na kabaret i najlepszą orację na temat Gdyni), które odbyły się od października 2016 r. do lutego br. Koordynatorami i organizatorami byli: wiceprzewodniczący Rady Miasta – Zygmunt Zmuda-Trzebiatowski, nauczyciele bibliotekarze: Urszula Motyl-Śliwa z VLO, Natalia Chalimoniuk z VI LO i Elżbieta Komosińska z CKZiU nr 1 w Gdyni, zespoły humanistyczne działające przy V i VI Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni oraz zespół informatyczny
przy CKZiU nr 1.
W obecności dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców laureaci zaprezentowali raz jeszcze nagrodzone dokonania.
Oto zwycięzcy:
KONKURS WIEDZY O GDYNI
Szkoły podstawowe
I. Agata Zmuda-Trzebiatowska – SP nr 40
II. Jakub Matwiejczak – SP nr 26
Kacper Pawlicki – SP nr 39
III. Dorota Szymańska – SP nr 26
Gimnazja
I. Aleksander Czernek – nr 1
II . Zbigniew Borek – nr 19
III. Konrad Wojtowicz – nr 24

Licea
I. Kamil Sarapuka – I ALO
II. Anna Subczyńska – III LO
III. Natalia Niemtz – CKZiU nr 2

KONKURS POEZJI ŚPIEWANEJ
Gimnazja
I. Marta Roszak – nr 18
II. Mikołaj Kotarski – nr 18
III. Weronika Preinl – nr 18
Szkoły ponadimnazjalne
I. Patryk Weber – CKZiU nr 2
II. Klaudia Kamińska – V LO
III. Andrzej Horabik – VI LO
Klaudia Sienkiewicz – VI LO
KONKURS RECYTATORSKI
Gimnazja
I. Konrad Wojtowicz – nr 24
II. Dagmara Marciniak – nr 18
III. Marta Roszak – nr 18
Ponadimnazjalne
I. Iga Szubelak – VI LO
II. Anna Krawczyk – III LO
III. Mikołaj Kreft – CKZiU nr 2

KABARET
WYRÓŻNIENIE – Kabaret „Gdyńskie dzieci” z V LO
MOWA NA CZEŚĆ GDYNI
Gimnazja

I. Tomasz ŻARNOWSKI – nr 24
II. Weronika SAKOWSKA – nr 4
III. Dagmara MARCINIAK – nr 18

Ponadimnazjalne
I. Bogdan OWORUSZKO – III LO
II. Tomasz DETLAF – VI LO
III. Bartosz DOŁOTKO – II LO

WYRÓŻNIENIE – Julia RAYWER – Katolickie Liceum Ogólnokształcące
KONKURS FOTOGRAFICZNY Okna Gdyni
Gimnazja
I. Błażej Krause – nr 18
II. Paweł Wawrzyniak – nr 16
III. Karolina Ptaszyńska – nr 8
Ponadgimnazjalne
I. Szymon Pietkun – VI LO
II. Mikołaj Hościło – III LO
III. Daniel Mathea – CKZiU nr 2

GRAFIKA KOMPUTEROWA Piękna jesteś Gdynio, miasto z morza i marzeń

Gimnazja
I. Nina Willmann – Katolickie im. JPII
II. Mija Pająk – nr 8
III. Joanna Smolec – Katolickie im. JPII
WYRÓŻNIENIE – Antoni Ciechanowicz – Katolickie im. JPII
Ponadimnazjalne
I. Monika Piotrzkowska – Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych
Gratulacje!

Wyróżnienie dla Anny Urbańskiej
07.04.2017 | 18:14

Wyróżnienie dla Anny Urbańskiej

Lekcja muzealna w Muzeum Hymnu Narodowego dla uczniów klasy 2b
07.04.2017 | 18:13

Lekcja muzealna w Muzeum Hymnu Narodowego dla uczniów klasy 2b


Wewnątrzszkolny system oceniania
Wizyta w firmie FLOWAIR
Wyniki konkursu na logo naszej szkolnej biblioteki
Zakodujmy WIOSNĘ
  • P
  • W
  • Ś
  • CZ
  • P
  • S
  • N
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • zobacz pełny harmonogram roku szkolnego
    Nasza szkoła
    Wybory do SU w VLO
    „Młoda Krew Ratuje Życie”
    Konkurs "Wycieczka po Gdyni bez barier"
    Konkurs: Mowa na cześć Gdyni z okazji jej 93
    Zajęcia w szpitalu grudzień 2018
    Warsztaty i wykłady UG 2018
    I etap konkursu "Potyczki ekonomiczne 2019"
    Półfinały ogólnopolskiego konkursu Młody Lean Lider
    Warsztaty filmowe
    Urodziny Gdyni – „Gry miejskie”
    Konkurs Recytacji i Poezji Śpiewanej o Gdyni i morzu
    Msza pogrzebowa kpta Aleksandra Pawelca
    Wycieczka biblioteczna: "Stacja Kultura" w Rumi
    Szkolny Konkurs Języka Polskiego
    Warsztaty kreatywnego pisania
    II Pomorska #KOMORKOMANIA
    Kiermasz na rzecz Gdyńskich Hospicjów
    Wojewódzki Konkurs Małych Form Bajkowych w języku rosyjskim
    Kampania "BIAŁA WSTĄŻKA"
    60-lecie Honorowego Krwiodawstwa PCK
    Gdynia, moje miasto - okno na świat: Konkurs "Gra Miejska"
    Warsztaty – „WIELKA EMIGRACJA”
    Zajęcia z asertywności ze Szkołą TURBO Jazda Tadeusz
    Wieczór w Teatrze Muzycznym
    Rozwijamy kompetencje w ramach warsztatów międzykulturowych
    Nocne Manewry Ratownicze 2018
    100-lecie odzyskania niepodległości
    Szkolny konkurs recytatorski „Morze w rosyjskiej poezji"
    Warsztaty w Przedszkolu nr 35 "Pod żaglami"
    #KOMÓRKOMANIA - 21 potencjalnych dawców ❤
    Przedszkolaki w pracowni komputerowej
    Na styku kultur - warsztaty międzykulturowe
    Wycieczka do Muzeum II Wojny Światowej
    Pierwsze zajęcia na Symulatorze Broni Strzeleckiej „Śnieżnik”
    Rajd szlakiem płk. Dąbka
    Przy grobie Patrona
    Apel z okazji Dnia Patrona Szkoły
    Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
    © wszelkie prawa zastrzeżone
    zgodnie z ustawą o prawie autorskim
    i prawach pokrewnych
    V Liceum Ogólnokształcące
    im. płk Stanisława Dąbka
    ul. Dickmana 14
    81-109 Gdynia
    tel/fax: 58 625 44 68
    Dyrektor Szkoły: vlogdynia@wp.pl
    Sekretariat: vlogdynia@o2.pl
    Godziny pracy sekretariatu:
    pn - pt 8.00 - 15.00
    Krzysztof Cwalina
    kkcwalina@gmail.com
    projektowanie stron WWW