25.05.2019 | 01:10 strona główna | patronat | kontakt
V Liceum Ogólnokształcące
Współpraca z Komendą Miejską Policji Współpraca z Komendą Miejską Policji
w Gdyni
Kliknij tutaj aby uzyskać szczegółowe informacje.
Patronat Akademii Marynarki Wojennej Patronat Akademii Marynarki Wojennej
Wykłady, kursy, kontakt z wykładowcami.. To i wiele więcej zapewnia nam ścisła współpraca z AMW.
Realizacja projektu “Junior Biznes” – warsztaty
23.06.2016 | 12:15

20.06.2016 odbyły się w ramach realizacji projektu ,, Junior Biznes” kolejne warsztaty – taneczne oraz aktorskie. Uczyliśmy się poprzez taniec, postawę ciała wyrażać emocje, panować nad ciałem , radzić sobie z tremą, stresem i nieśmiałością. Poznaliśmy zasady właściwej emisji głosu, ćwiczyliśmy zachowania i gesty podczas wystąpień publicznych. Pani Urszuli Kowalskiej i Natalii Osińskiej dziękujemy za wspaniałe doznania

III POMORSKI DZIEŃ OTWARTY KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ POLICJI W GDAŃSKU
22.06.2016 | 20:46

Dnia 10 czerwca 2016r. uczniowie klas policyjnych 1b i 2c pod opieką wychowawców uczestniczyli w dniu otwartym Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.
Spotkanie zorganizowane zostało pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego Pana Mieczysława Struka. Wzięli w nim udział przedstawiciele:
- Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku,
- Żandarmerii Wojskowej w Elblągu,
- Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni,
- Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku,
- Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku,
- Inspekcji Transportu Drogowego,
- 49 Bazy Lotniczej Wojska Polskiego w Pruszczu Gdańskim,
- Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku,
- Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku,
- Straży Miejskiej w Gdańsku,
- Izby Celnej w Gdyni.
Młodzież miała okazję obejrzeć pokazy przygotowane przez policjantów z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku, SPAP i OPP. Był także pokaz posłuszeństwa psów służbowych przygotowany przez ich przewodników.
KWP zapewniła również aktywność uczniom klas policyjnych, którzy zmagali się w dwóch konkurencjach: rowerowym torze przeszkód i strzelaniu na wojskowym trenażerze. Zwycięzcami okazali się uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bytowie. Drugie miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie. Trzecie miejsce należy do reprezentantów Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu.
Uczniowie naszych klas policyjnych muszą jeszcze potrenować, by w przyszłym roku sięgnąć po puchar zwycięstwa.
E.Sz.

Sprawozdanie hospicyjne za okres 29.04.2016 – 20.06.2016 r.
22.06.2016 | 20:43
Sprawozdanie hospicyjne za okres 29.04.2016 – 20.06.2016 r.
Projekt „Cykl warsztatów dla uczniów”
12.06.2016 | 09:47

Projekt
„Cykl warsztatów dla uczniów”

Realizacja akcji
1 czerwca „Odkryj dziecko w sobie”
Działania:
1. Bajki dzieciństwa-czego nas uczyły o życiu…
2. Smaki z dzieciństwa-co pamiętają nasze zmysły…
3. Daj się zwariować- metamorfozy…
4. Pozwól sobie pomarzyć- bajka lub historia z Tobą
w roli głównej…
,, Nieśmiałość- i pomyśleć ile talentów nigdy nie pokazało się światu.”
1 czerwca miało miejsce kolejne działanie w ramach realizacji naszego projektu. Uczniowie klas I-II wzięli udział w warsztatach, których celem było wykonanie przydzielonych zadań. Uczniowie w grupach i zespołach klasowych omawiali poszczególne zadania, dzielili się wspomnieniami, ustalali wspólnie top listy bajek, zabaw i smaków z dzieciństwa, pisali bajkę o pokonywaniu nieśmiałości. Przez wspólną zabawę i pracę wzmacniali swoje umiejętności interpersonalne, uczyli się otwartości w dzieleniu się przeżyciami i uczuciami. Dziękujemy za aktywną postawę i zapraszamy na podsumowanie wszystkich działań.

Konkurs poezji Aleksandra Puszkina
12.06.2016 | 09:46

6.06 2016 odbył się w X Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni kolejny poranek poetycki w dniu urodzin wielkiego rosyjskiego poety Aleksandra Puszkina.
Uczestniczyli w nim uczniowie z liceów z Gdańska, Tczewa i Gdyni .
Jedni uczestnicy recytowali wybrane przez siebie utwory poety , a inni pokusili się o zaśpiewanie wybranego tekstu.
Nasi uczniowie zostali nagrodzeni za wspaniałą recytację wierszy poety.
Mateusz Ellwart otrzymał wyrazy uznania od całego jury i nagrodę specjalną za aktorski kunszt w interpretacji poezji Puszkina.
Za wspaniałe wyczucie poezji rosyjskiego wieszcza i emocji w niej zawartych zostali nagrodzeni kolejni Nasi uczniowie Konstanty Tkacz i Magdalena Jeschke.
Wystąpili również : Nikola Karsznia i Paulina Trzonkowska.
Obu dziewczętom gratulujemy odwagi i udanej próby interpretacji wybranego utworu poety.
W trakcie trwania całego konkursu uczestnikom towarzyszyła podniosła i uroczysta atmosfera .Wszyscy z dużym kunsztem i zaangażowaniem zaprezentowali utwory mistrza poezji w języku rosyjskim .
Konstanty Tkacz interesująco zaśpiewał a capella utwór „ Te te te „.
Reprezentantom Naszego liceum gratulujemy sukcesów i odwagi.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w tego konkursu w galerii.
A może Ty w przyszłym roku spróbujesz „zmierzyć się „z poezją A. Puszkina? Zachęcam z całego serca.

Irena Komorowska

Szkolny Konkurs Wiedzy o Francji
12.06.2016 | 09:42

W czwartek, 2 czerwca, odbył się w V LO w Gdyni ,jak co roku, Szkolny Konkurs Wiedzy o Francji. Skierowany był do uczniów klas pierwszych i drugich naszego liceum. Konkurs cieszył się jak zwykle sporym zainteresowaniem.
Zadaniem uczestników było wykazanie się znajomością następujących dziedzin dotyczących Francji: historia, geografia, turystyka, polityka, film, kultura i cywilizacja oraz kuchnia.
Konkurs skladał się z 2 etapów: pierwszy polegał na rozwiązaniu testu wyboru, 27 pytań.
Po sprawdzeniu testów przez jury : organizatorkę i panią Anetę Batko , 8 uczniów z największą ilością punktów przeszło do drugiego etapu konkursu. Drugi etap- finał, polegał na rozwiązaniu zadań o zwiększonym stopniu trudności i zróżnicowanych poleceniach.
W wyniku tej konkurencji wytypowano troje uczennic o największej ilości punktów. Podczas tegorocznej edycji nie zabraklo emocji: wśród dwóch uczennic przeprowadzono dodatkową, ustną konkurencję, gdyż zebrały taką samą liczbę punktów. Dziewczyny zawalczyły o drugie i trzecie miejsce. Laureatkami Konkursu Wiedzy o Francji w roku szkolnym 2015/2016 zostały : pierwsze miejsce: Anna Urbańska z kl. 1 b, drugie miejsce: Wiktoria Miśniakiewicz z kl. 2c, trzecie miejce:Joanna Graban z kl. 2 c. Uczennice otrzymały nagrody i dyplomy, które osobiście wręczyła Pani Dyrektor Dorota Dunst.
Gratuluję zwyciężczyniom i życzę dalszych sukcesów. Dziękuję też wszystkim za udział w konkursie a pani Anecie Batko za owocną współpracę przy obradach jury i wykonanie zdjęć.

Organizatorka konkursu
Urszula Kulpa
nauczycielka języka francuskiego

Konkurs dobrych manier ,,Zachowuj się!” w V LO
05.06.2016 | 14:58

1 czerwca 2016 r. w Międzynarodowy Dzień Dziecka obok kilku innych działań, takich jak: ,,Odkryj w sobie dziecko”, ,,Piątka dzieciom z Hospicjum” w V Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni odbyła się X edycja konkursu dobrych manier ,,Zachowuj się!”.Wybrano mistrzynię i mistrza dobrych manier.
Jubileuszowa edycja szkolnego konkursu ,,Zachowuj się!” w V Liceum Ogólnokształcącym przebiegała w przyjemnej atmosferze, pełnej szczególnej elegancji zachowań i nie pozbawionej okazji do uśmiechu. Przed drzwiami sali witała wszystkich staropolska para szlachecka – Dobromiła i Oksywiusz Piątkowscy herbu Gdingen w strojach epokowych, prezentując dawny czołobitny ukłon i okrzyk powitalny. Jurorzy, oceniając wykonanie konkursowych zadań, posługiwali się dziecięcą zabawką – pobrzękującą kolorową piramidą z cyframi. Wśród uczestników krążyli w roli asystentów uczniowie w cylindrach i frakach, częstując słodyczami, nalewając wodę. Na wszystko spoglądał wielki Patron VLO im. płk. Stanisława Dąbka z popiersia ustawionego w gabinecie historycznym, gdzie konkurs się odbywał.
W konkursie wzięło udział siedem dwuosobowych drużyn z wszystkich klas I i II. Uczestnicy zmagali się z zadaniami teoretycznymi (test wyboru, quiz) i praktycznymi (np. scenki sytuacyjne, sformułowanie zbioru zasad na wylosowany temat, odpowiedź w kąciku porad itp.). Celem konkursu jest propagowanie wiedzy z dziedziny bon ton i kultury języka, promowanie postaw uprzejmych i pełnych szacunku, wyłonienie mistrzyni i mistrza dobrych manier V LO oraz pokazywanie i nagradzanie tych, którzy mają odwagę być grzeczni
w świecie agresji i rozluźnienia norm. Komisja w składzie: dyrektor VLO – p. Dorota Dunst, psycholog Hanna Jaszczyk, pedagog Żaneta Kamrowska, nauczyciel bibliotekarz Urszula Motyl-Śliwa i przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Wiktoria Miśniakiewicz oceniła wiedzę uczestników z dziedziny bon ton, kulturę języka, postawę podczas prezentacji. W roli prowadzących ten wieloetapowy konkurs wystąpili: Weronika Przecichowska (Ic) i Oskar Kosznik (IId). Po trzech turach do finału dostały się drużyny z klasy IIb i IId, a po indywidualnym wykonaniu ostatniego zadania przez czterech finalistów jury wyłoniło Mistrzynię i Mistrza BON TON VLO. Zostali nimi: Karolina Graj i Filip Witza. Mistrzowska para odebrała z rąk p. dyrektor Doroty Dunst i p. Hanny Jaszczyk nagrody książkowe sponsorowane przez Radę Rodziców oraz szarfy z napisem KRÓLOWA/KRÓL BON TON. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy z rąk swoich wychowawców.
C. K. Norwid żalił się, że ,,Są ludzie, którzy nie wiedzą o tym, że grzeczność kosztowała ludzi wieki pracy”. Z całą pewnością uczniowie oksywskiej ,,Piątki” do nich nie należą.
WK

„PIĄTKA DZIECIOM”
05.06.2016 | 14:48

Z okazji Światowego Dnia Dziecka 1 czerwca Samorząd Uczniowski V Liceum Ogólnokształcącego zorganizował akcję charytatywną „Piątka Dzieciom”.
Uczniowie klas I i II przygotowali słodkości, które sprzedawane były podczas przerw.
Dochód ze sprzedaży, dokładnie 229 zł 70 gr został przeznaczony na wsparcie gdyńskiego Hospicjum „Bursztynowa Przystań”.
Serdecznie dziękujemy za przygotowanie wielu pysznych wypieków i koktajli oraz za przyłączenie się do akcji.

Samorząd Uczniowski V LO


Wewnątrzszkolny system oceniania
Komunikat
Komunikat Dyrektora Szkoły
XXVII Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK
 • P
 • W
 • Ś
 • CZ
 • P
 • S
 • N
 • 29
 • 30
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 • zobacz pełny harmonogram roku szkolnego
  Nasza szkoła
  XXVII Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK
  Gdyńska giełda szkół
  UCZYMY RATOWAĆ !!!
  Gala podsumowująca Projekt "Gdynia, moje miasto - okno na świat"
  Wybory do SU w VLO
  „Młoda Krew Ratuje Życie”
  Konkurs "Wycieczka po Gdyni bez barier"
  Konkurs: Mowa na cześć Gdyni z okazji jej 93
  Zajęcia w szpitalu grudzień 2018
  Warsztaty i wykłady UG 2018
  I etap konkursu "Potyczki ekonomiczne 2019"
  Półfinały ogólnopolskiego konkursu Młody Lean Lider
  Warsztaty filmowe
  Urodziny Gdyni – „Gry miejskie”
  Konkurs Recytacji i Poezji Śpiewanej o Gdyni i morzu
  Msza pogrzebowa kpta Aleksandra Pawelca
  Wycieczka biblioteczna: "Stacja Kultura" w Rumi
  Szkolny Konkurs Języka Polskiego
  Warsztaty kreatywnego pisania
  II Pomorska #KOMORKOMANIA
  Kiermasz na rzecz Gdyńskich Hospicjów
  Wojewódzki Konkurs Małych Form Bajkowych w języku rosyjskim
  Kampania "BIAŁA WSTĄŻKA"
  60-lecie Honorowego Krwiodawstwa PCK
  Gdynia, moje miasto - okno na świat: Konkurs "Gra Miejska"
  Warsztaty – „WIELKA EMIGRACJA”
  Zajęcia z asertywności ze Szkołą TURBO Jazda Tadeusz
  Wieczór w Teatrze Muzycznym
  Rozwijamy kompetencje w ramach warsztatów międzykulturowych
  Nocne Manewry Ratownicze 2018
  100-lecie odzyskania niepodległości
  Szkolny konkurs recytatorski „Morze w rosyjskiej poezji"
  Warsztaty w Przedszkolu nr 35 "Pod żaglami"
  #KOMÓRKOMANIA - 21 potencjalnych dawców ❤
  Przedszkolaki w pracowni komputerowej
  Na styku kultur - warsztaty międzykulturowe
  Wycieczka do Muzeum II Wojny Światowej
  Pierwsze zajęcia na Symulatorze Broni Strzeleckiej „Śnieżnik”
  Rajd szlakiem płk. Dąbka
  Przy grobie Patrona
  Apel z okazji Dnia Patrona Szkoły
  Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
  © wszelkie prawa zastrzeżone
  zgodnie z ustawą o prawie autorskim
  i prawach pokrewnych
  V Liceum Ogólnokształcące
  im. płk Stanisława Dąbka
  ul. Dickmana 14
  81-109 Gdynia
  tel/fax: 58 625 44 68
  Dyrektor Szkoły: vlogdynia@wp.pl
  Sekretariat: vlogdynia@o2.pl
  Godziny pracy sekretariatu:
  pn - pt 8.00 - 15.00
  Krzysztof Cwalina
  kkcwalina@gmail.com
  projektowanie stron WWW