25.05.2019 | 01:09 strona główna | patronat | kontakt
V Liceum Ogólnokształcące
Współpraca z Komendą Miejską Policji Współpraca z Komendą Miejską Policji
w Gdyni
Kliknij tutaj aby uzyskać szczegółowe informacje.
Patronat Akademii Marynarki Wojennej Patronat Akademii Marynarki Wojennej
Wykłady, kursy, kontakt z wykładowcami.. To i wiele więcej zapewnia nam ścisła współpraca z AMW.
Movember Gdynia
28.11.2015 | 14:11

Dnia 25 listopada 2015 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z psychoonkologiem z Fundacji “Gdyński Most Nadziei”, w ramach kampanii społecznej “Odważni Wygrywają – profilaktyka raka jądra”.

Po konkursie poezji Jesienina
28.11.2015 | 14:10

27 listopada (piątek) odbył się w Naszym liceum etap szkolny konkursu recytatorskiego poświęconego poezji rosyjskiego poety  Siergieja Jesienina, który przez wielu znawców  jest uważany za jednego z największych poetów rosyjskich XX wieku.

Do konkursu zgłosiło się jedenastu uczniów ze wszystkich klas, którzy uczą się języka rosyjskiego. Wśród recytujących największą popularnością cieszyły się wiersze „Hejże ,Rusi ukochana „ i „ Chuligan”. Uczniowie z przejęciem i dużym zaangażowaniem emocjonalnym zaprezentowali wybrane utwory przed wymagającym jury i życzliwą publicznością.                             Werdykt nie był łatwy, bo poziom  recytacji był wysoki. Po burzliwych obradach jury , pod przewodnictwem pani dyrektor Doroty Dunst ,zdecydowało wyróżnić dyplomami uznania aż sześciu uczniów. Oto oni:

I miejsce

 1. 1. Konstantyn Tkacz        -    za wiersz   „  Spowiedź  samobójcy „
 2. 2. 2. Daria Pilacka            -    za wiersz   „ Chuligan „

II miejsce

 1. 3. Mateusz Ellwart           -    za wiersz     „ Hejże, Rusi ukochana „
 2. 4. Kinga Kolpacz               -     za wiersz     „ Chuligan   „

III miejsce

 1. 5. Paulina Trzonkowska  -    za wiersz   „  Chuligan „
 2. 6. Henryk Węsierski          -   za wiersz   „ Chuligan „

Wymienieni uczniowie otrzymali oprócz dyplomów nagrody rzeczowe.

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy z podziękowaniem za udział w  tym emocjonującym „ duszeszczipatielnom” ( chwytającym za serce ) konkursie.

Konkurs uświetniły swoim występem trzy uczennice z klasy pierwszej I a ( Daria Manaj, Natalia Niemasik i Julia Pozańska), które brawurowo zaśpiewały  po rosyjsku utwór                        S. Jesienina zatytułowany „ Chuligan” z  rosyjskiego serialu noszącego tytuł  ” Jesienin”.

Za oprawę muzyczną konkursu był odpowiedzialny Sławomir Bitner z klasy I a.

Zaprezentowane przez niego  na teledyskach  utwory śpiewane Siergieja Jesienina wprowadziły wszystkich uczestników  konkursu ,widzów i jury w  podniosły nastrój.

Te niezapomniane chwile uwieczniła na zdjęciach p. Wiesława Krajewska. Jeśli macie chęć poczuć atmosferę tego konkursu to zaglądnijcie do  galerii na stronie liceum.

Pragnę poinformować, że zgłosiłam wyżej wymienionych laureatów  Naszego  konkursu do zmagań w etapie międzyszkolnym, który odbędzie się już 3 grudnia ( czwartek) w XIX LO w Gdańsku.

Wszystkim dziękuję za wkład pracy włożony w sprawną organizację tej uroczystości.

Laureatom życzę dalszych sukcesów. Trzymajmy  wszyscy za nich kciuki!!!

Irena Komorowska

IV Międzyszkolny Konkurs Małych Form Teatralnych w Języku Rosyjskim
28.11.2015 | 14:08

17 listopada w X Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni, z udziałem RCNK, odbył się IV Międzyszkolny Konkurs inscenizacji rosyjskich bajek w języku rosyjskim. W konkursie wzięło udział 6 zespołów uczniów z Gdańska i Gdyni, które przedstawiły oryginalne wersje teatralne znanych bajek, takich jak “Masza i niedźwiedź”, “Rękawiczka”, “Rzepka”, “Opowieść o rybaku i rybce. “

Konkurs uświetnił swoją obecnością i udziałem w pracach jury  dyrektor Rosyjskiego Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku pan Sergey Yanyushkin.

Artyści przygotowali swoje interpretacje różnych znanych  bajek rosyjskich. Przedstawienia były pomysłowo wyreżyserowane i niekiedy brawurowo zagrane.

Jury pod przewodnictwem dyrektora RCNiK  podkreśliło wysoki poziom prezentowanych inscenizacji. Za najlepsze w tej edycji zostało uznane przedstawienie  X LO w Gdyni. Ponadto wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodycze.

Nasze liceum reprezentowały dwie grupy teatralne:                    „ Piąteczki” z kl. I B  i „ Oksywiacy „ z kl. III C.

Andrzej Skorupa z kl. III C został nagrodzony jako najlepszy aktor i otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę rzeczową. Gratulujemy mu z całego    serca i życzymy dalszych życiowych sukcesów.

Szczególnie ciepło została przyjęta inscenizacja bajki w wykonaniu naszych  uczniów z  klasy I B, którzy dopiero we wrześniu zaczęli uczyć się języka rosyjskiego od podstaw i równoległe przygotowywali się do tego występu         i z bijącymi mocno sercami wystąpili jako pierwsi.

Uczniowie klasy III c nie byli gorsi, bo pomimo różnych nieprzewidzianych  trudności dali sobie świetnie radę ze swoją interpretacją  rosyjskiej bajki.

Słowa uznania należą się też  uczennicy kl. II B ,Magdzie Jeschke, która z wielkim zaangażowaniem przygotowała ucharakteryzowała naszych artystów do występów i pomogła w doborze i wykonaniu niezbędnych rekwizytów.

Irena Komorowska

Uroczystość z okazji 97. Rocznicy Odzyskania Niepodległości
28.11.2015 | 14:07

11 listopada poczet sztandarowy naszej Szkoły uczestniczył w uroczystości zorganizowanej przez Młodzieżową Drużynę Pożarniczą OSP PKM w Gdyni, Komendę Hufca ZHP w Gdyni i Parafię pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni-Obłużu z okazji 97 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą za Ojczyznę o godz. 9 . Następnie złożono znicze na grobach poległych za Ojczyznę na cmentarzu parafialnym Parafii pw. św. Andrzeja Boboli oraz wiązanki kwiatów pod pomnikiem Pamięci Rozstrzelanych Harcerzy (uroczysta warta, Apel Pamięci).

Zajęcia edukacyjne w Akwarium Gdyńskim
28.11.2015 | 14:06

Uczniowie klasy 3a w ramach zajęć geografii i biologii uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Akwarium Gdyńskim.

W ramach zajęć wykonywali powierzone im zadania, obserwowali organizmy żyjące w środowisku wodnym – ich budowę i przystosowania. Poznawali strukturę, funkcjonowanie i zagrożenia wybranych  ekosystemów lądowych i wodnych.

I. N. / Z.Ś

Obchody Narodowego Święta Niepodległości
15.11.2015 | 12:09

Z okazji 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 12 listopada 2015 r., w naszej szkole odbyły się uroczystości, które przybrały inny charakter niż dotychczas.

Tego dnia uczniowie zmagali się z grą „Droga do niepodległości”. Musieli wykazać się wiedzą na temat postaci i wydarzeń, które doprowadziły do tego, że Polska, po 123 latach niewoli powróciła na mapę Europy. Mieli także zadbać o patriotyczny wystrój swoich sal lekcyjnych oraz o narodowe akcenty we własnych strojach. Wszystkie te elementy miały na celu wyłonienie zwycięzcy- klasy, która odnalazła własną drogę do niepodległości.

W dalszym etapie świętowania, na sali gimnastycznej, odbył się uroczysty apel. Po odśpiewaniu hymnu państwowego z zebranymi przywitała się Pani Dyrektor Dorota Dunst, która od 1 listopada 2015 r. pełni obowiązki Dyrektora naszej szkoły.

W części artystycznej zaprezentowali się:

-Weronika Groth z kl. II D (cudowne wykonanie piosenki M. Rodowicz „Gołębi song”),

-Kostia Tkacz z kl. I A (recytujący fragment wiersza Zbigniewa Herberta pt. „Odpowiedź”),

-Natalia Kuśnierek z kl. II C (kapitalnie zaśpiewała utwór D. Podsiadło „Nieznajomy”)

-Kamil Czubak z kl. III D (wariacja utworu z Józefem Piłsudskim w tle).

-Klaudia Kamińska, Aleksandra Jakubowska, Jakub Górski i Daria Siemańczyk z kl. I B (fenomenalny występ kabaretowy)

-Łukasz Oleksik, Kacper Mróz z kl. II C (doskonały utwór własnego autorstwa poświęcony ojczyźnie)

Apel prowadziła olśniewająca pod każdym względem Daria Pilacka z kl. II A. Wszystkich wykonawców wspierał swoją pracą Bartek Fonfara z kl. III C, odpowiedzialny za sprzęt i nagłośnienie.

Dekoracje przygotowały Agata Langa i Kasia Wicek z kl. II A.

Pod koniec uroczystości została rozstrzygnięta gra „Droga do niepodległości”, której laureatem została klasa II C. Nagrodę wręczyła Pani Dyrektor.  Zwycięzcom gratulujemy!

Serdeczne podziękowania kieruję do cudownej Drużyny, której członkowie wsparli mnie swoimi talentami i zdecydowali się wystąpić w części artystycznej.

Alicja Kostuch

Zajęcia na symulatorze ŚNIEŻNIK w AMW
15.11.2015 | 12:09

5 listopada 2015 r. klasa IB o profilu policyjnym brała udział w zajęciach dydaktycznych na symulatorze szkoleniowo – treningowym do broni strzeleckiej „Śnieżnik” w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

Dzięki porozumieniu szkoły z uczelnią, klasy o profilu policyjnym będą regularnie brać udział w tego typu zajęciach.

Podczas pierwszego w tym roku szkolnym spotkania uczniowie zostali zapoznani z przeznaczeniem urządzenia, zasadą działania broni, możliwościami technicznymi symulatora oraz formą prowadzenia ćwiczeń.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Dzień z pierwszą pomocą
15.11.2015 | 12:08

Uczniowie klas o profilu ratowniczym gościli w czwartek 5 listopada firmę METEOR, zajmującą się szkoleniami z zakresu pierwszej pomocy.

Pierwsze spotkanie dotyczyło urazów, krwotoków i udzielania pomocy niemowlęciu.

Podczas cyklicznych spotkań uczniowie będą zapoznawani z kolejnymi najczęściej pojawiającymi się zagrożeniami zdrowia oraz  życia i zdobędą  wiedzę, jak w takich sytuacjach udzielić pierwszej pomocy.

Dodatkowo swoją wiedzę uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego mogą pogłębiać podczas zajęć Szkolnego Koła Pierwszej Pomocy.

Zajęcia odbywają się w piątki o godz. 13:15 w sali 3B.

Młoda krew ratuje życie
15.11.2015 | 12:08

W ramach Ogólnopolskiego Turnieju Polskiego Czerwonego Krzyża „Młoda Krew Ratuje Życie” 9 listopada w V Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni odbyła się szkolna akcja honorowego krwiodawstwa.

Do zaparkowanego pod szkołą ambulansu zgłosiło się 36 chętnych, z czego 13 oddało łącznie 5850 ml krwi.

Akcja ta poprzedzona została prelekcją na temat honorowego krwiodawstwa.

Warto również wspomnieć, że w poprzednim roku szkolnym krew oddało 9 osób.

Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się do udziału w XIII edycji Turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie” – Samorząd Uczniowski.

Młodzież klasy II C wspiera działania KMP
15.11.2015 | 12:07

Kliknij tutaj, aby przeczytać cały tekst!


Wewnątrzszkolny system oceniania
Komunikat
Komunikat Dyrektora Szkoły
XXVII Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK
 • P
 • W
 • Ś
 • CZ
 • P
 • S
 • N
 • 29
 • 30
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 • zobacz pełny harmonogram roku szkolnego
  Nasza szkoła
  XXVII Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK
  Gdyńska giełda szkół
  UCZYMY RATOWAĆ !!!
  Gala podsumowująca Projekt "Gdynia, moje miasto - okno na świat"
  Wybory do SU w VLO
  „Młoda Krew Ratuje Życie”
  Konkurs "Wycieczka po Gdyni bez barier"
  Konkurs: Mowa na cześć Gdyni z okazji jej 93
  Zajęcia w szpitalu grudzień 2018
  Warsztaty i wykłady UG 2018
  I etap konkursu "Potyczki ekonomiczne 2019"
  Półfinały ogólnopolskiego konkursu Młody Lean Lider
  Warsztaty filmowe
  Urodziny Gdyni – „Gry miejskie”
  Konkurs Recytacji i Poezji Śpiewanej o Gdyni i morzu
  Msza pogrzebowa kpta Aleksandra Pawelca
  Wycieczka biblioteczna: "Stacja Kultura" w Rumi
  Szkolny Konkurs Języka Polskiego
  Warsztaty kreatywnego pisania
  II Pomorska #KOMORKOMANIA
  Kiermasz na rzecz Gdyńskich Hospicjów
  Wojewódzki Konkurs Małych Form Bajkowych w języku rosyjskim
  Kampania "BIAŁA WSTĄŻKA"
  60-lecie Honorowego Krwiodawstwa PCK
  Gdynia, moje miasto - okno na świat: Konkurs "Gra Miejska"
  Warsztaty – „WIELKA EMIGRACJA”
  Zajęcia z asertywności ze Szkołą TURBO Jazda Tadeusz
  Wieczór w Teatrze Muzycznym
  Rozwijamy kompetencje w ramach warsztatów międzykulturowych
  Nocne Manewry Ratownicze 2018
  100-lecie odzyskania niepodległości
  Szkolny konkurs recytatorski „Morze w rosyjskiej poezji"
  Warsztaty w Przedszkolu nr 35 "Pod żaglami"
  #KOMÓRKOMANIA - 21 potencjalnych dawców ❤
  Przedszkolaki w pracowni komputerowej
  Na styku kultur - warsztaty międzykulturowe
  Wycieczka do Muzeum II Wojny Światowej
  Pierwsze zajęcia na Symulatorze Broni Strzeleckiej „Śnieżnik”
  Rajd szlakiem płk. Dąbka
  Przy grobie Patrona
  Apel z okazji Dnia Patrona Szkoły
  Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
  © wszelkie prawa zastrzeżone
  zgodnie z ustawą o prawie autorskim
  i prawach pokrewnych
  V Liceum Ogólnokształcące
  im. płk Stanisława Dąbka
  ul. Dickmana 14
  81-109 Gdynia
  tel/fax: 58 625 44 68
  Dyrektor Szkoły: vlogdynia@wp.pl
  Sekretariat: vlogdynia@o2.pl
  Godziny pracy sekretariatu:
  pn - pt 8.00 - 15.00
  Krzysztof Cwalina
  kkcwalina@gmail.com
  projektowanie stron WWW