25.05.2019 | 01:50 strona główna | patronat | kontakt
V Liceum Ogólnokształcące
Współpraca z Komendą Miejską Policji Współpraca z Komendą Miejską Policji
w Gdyni
Kliknij tutaj aby uzyskać szczegółowe informacje.
Patronat Akademii Marynarki Wojennej Patronat Akademii Marynarki Wojennej
Wykłady, kursy, kontakt z wykładowcami.. To i wiele więcej zapewnia nam ścisła współpraca z AMW.
Zakończenie projektu: “Gdynia, moje miasto – okno na świat”
26.03.2015 | 20:02

Zakończyła się X edycja projektu edukacyjnego  ,,Gdynia, moje miasto – okno na świat”

Dobiegła końca X edycja międzyszkolnych obchodów urodzin Gdyni, które młodzież 11 gdyńskich szkół ponadgimnazjalnych uczciła, biorąc udział w dziewięciu konkursach międzyszkolnego projektu edukacyjnego Gdynia, moje miasto – okno na świat objętego patronatem wiceprezydenta Gdyni Bartosza Bartoszewicza. Organizatorami realizowanego od września 2014 r. do lutego 2015 r. projektu były biblioteki oraz zespoły humanistyczne V Liceum Ogólnokształcącego, VI Liceum Ogólnokształcącego i  Zespołu Szkół Mechanicznych (w tej placówce włączył się też zespół informatyczny). Koordynatorki: Natalia Chalimoniuk (VI LO), Urszula Motyl Śliwa (V LO) i Elżbieta Komosińska (ZSM) przygotowały konkursowe zadania w kategoriach: wiedza o Gdyni, poezja śpiewana, recytacja, fotografia, film, oracje oraz grafika komputerowa, komiks i baśń. Poza szkołami organizatorkami w projekcie uczestniczyły następujące gdyńskie placówki: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2, Licea Ogólnokształcące nr III, IX, X; XIII, XIV, Zespół Szkół Budowlanych, Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych.

20 marca w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Wacława Sierpińskiego w Gdyni odbyła się uroczystość podsumowania tegorocznych szkolnych obchodów urodzin Gdyni i nagrodzenia 52 zwycięzców dyplomami oraz książkami i atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi, których sponsorami był Urząd Miasta Gdyni i Towarzystwo Miłośników Gdyni. Podziękowania otrzymali opiekunowie wspierający uczniów w konkursowych przygotowaniach:

Agnieszka Antoszkiewicz Bajc, Barbara Buller, Aneta Batko, Bożena Chmielińska, Aniceta Cichoszewska, Anna Duszak–Kletkiewicz, Beata Galuba–Filipp, Elżbieta Łysakowska,Wiesława Krajewska, Ewa Stromska, Jolanta Wdowiak, Alicja Wirska i Anna Zienkiewicz.

Za udaną wieloletnią współpracę podziękowano: Janinie Zielińskiej, Stefanowi Iżyłowskiemu, Jackowi Dworakowskiemu, Eugeniuszowi Sobolowi, Mariuszowi Obarzankowi, Barbarze Marczuk-Górce, Maciejowi Mellerowi, Alicji Kostuch, Dariuszowi Małszyckiemu.

Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie zaprezentowali swoje mowy na cześć Gdyni, piosenki, wiersze baśnie i filmy, a prace  fotograficzne, graficzne i komiksy można było obejrzeć na wystawie
w miejscu uroczystości.

Gośćmi podsumowania projektu w VI LO byli: Zygmunt Zmuda-Trzebiatowski – przew. Rady Miasta Gdyni, Janina Zielińska – wiceprezes Towarzystwa Miłośników Gdyni, Elwira Worzała – Prezes Towarzystwa Nauczycieli-Bibliotekarzy Szkół Polskich, dr Jacek Friedrich – dyrektor Muzeum Miasta Gdyni, dr Eugeniusz Sobola – prozaik, pisarz i krytyk literacki. Obok dyrektorów szkół współorganizujących projekt: Ewy Śliwińskiej (gospodarza uroczystości), Alicji Adamczyk, i Ireny Szafranek znaleźli się dyrektorzy szkół, z których wywodzili się laureaci konkursów.

Oto laureaci:

konkursu wiedzy o Gdyni:

I miejsce: Rafał Borowski i Dawid Gajos z XIV LO;

II miejsce: Piotr Weissgerber i Mateusz Kolera z IX LO;

III miejsce: Kacper Łądkowski i Igor Pacek z VI LO;

Wyróżnienia: Julianna Schmidt i Alicja Konkol z VI LO; Jakub Cierocki i Adam Trzebiatowski z VI LO; Marta Marciniak i Dominika Dołębska z VI LO;
konkursu poezji śpiewanej:

I miejsce: Adrianna Koss z VI LO;

II miejsce: Marek Obuchowski i Weronika Olańczuk z III LO;

III miejsce: Karolina Wanserska z XIII LO;

Wyróżnienia: Partyk Kreft z ZSM i Zofia Bełdzińska z III LO;

konkursu recytatorskiego:

I miejsce: Karina Gawkowska z XIII LO;

II miejsce: Daniela Stojaczyk z VI LO;

III miejsce: Kinga Stolc z XIII LO;

Wyróżnienia: Weronika Dziurdziewicz z VI LO i Maksymilian Mosór z VI LO;

konkursu fotograficznego:

I miejsce: Dominika Zdrojewska z XIV LO;

II miejsce: Daria Jasnoch z VI LO;

III miejsce: Adrianna Kossmann z V LO;

Wyróżnienia: Anna Karpinska z IX LO, Marta Boniecka z IX LO i Maria Baranowska z XIV LO;

konkursu  oratorskiego:

I miejsce: Magdalena Rusin z IX LO;

II miejsce: Mateusz Kurek z III LO;

III miejsce: Monika Trocka z II LO;

konkursu filmowego:

I miejsce: Kamila Gemba, Jakub Kaźmierczak, Marcin Piechociński i Sara Bajkiewicz
z Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych;

II miejsce: Natasza Becker, Weronika Cyrzan, Olga Czekirda, Zwinisława Stryczek, Karolina Wanserska, Patrycja Zaleska i Anna Zbrzeźniak z XIII LO;

Wyróżnienie: Emilia Mariańska i Alicja Lisowiec z X LO;

konkursu na komiks:

I miejsce: Małgorzata Janiak z II LO;  I miejsce: Weronika Dziurdziewicz z VI LO;

konkursu na baśń:

I miejsce: Monika Piotras z XIV LO;

II miejsce: Adriana Garczyńska z ZSCHiE;

III miejsce: Agnieszka Trocha z IX LO;

Wyróżnienie: Daniel Radke z ZSB i Patryk Szymanowski z IX LO.

Zapraszamy do galerii (zdj. pp. A.Batko i W. Krajewska) i na stronę ,,Młodej Gdyni:  http://mlodagdynia.pl/galeria/przegladaj/1133

Światowy Tydzień Mózgu 2015
26.03.2015 | 20:00

20 marca 2015r. w ramach obchodów Światowego Tygodnia Mózgu uczniowie  klas medyczno – ratowniczych naszej szkoły oraz z klasy 2a uczestniczyli w wykładach, pokazach i zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego.

Uczniowie wykonywali ćwiczenia w tym: obserwowali pod mikroskopem komórki nerwowe, badali pracę naszych zmysłów i mózgu. Sprawdzali również czy mają zadatki na naukowca.

Uczniowie uczestniczyli również w wykładach, m.in. nt: Rytmy naszego życia.

Pamięć – zwierciadło umysłu? Neurobiologia samobójstwa. Wyścig z czasem – 24 godziny przed operacją.

Uczniowie obserwowali również pierwsze zwiastuny wiosny oraz zaćmienie Słońca.

Załączone zdjęcia oddają zainteresowanie, z jakim uczniowie wykonywali powierzone im zadania.

I.N.

Warsztaty kulturoznawcze na UG
08.03.2015 | 01:45

Dnia 6.marca 2015 klasy: 1d i 2d o profilu humanistycznym wzięły udział w warsztatach kulturoznawczych w Katedrze Kulturoznawstwa UG. Wykładowcy przygotowali dla naszej młodzieży atrakcyjną ofertę zajęć, każdy zatem mógł wybrać coś dla siebie zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Tematyka warsztatów dotyczyła między innymi: umiejętności „czytania” malarstwa ze szczególnym uwzględnieniem kompozycji i jej znaczenia dla budowania treści obrazu, po czym poznać ikonę i jak odczytać jej przekaz, czy też, jak przygotować się do wyprawy badawczej.

W ramach zajęć z animacji kultury uczniowie uczestniczyli w warsztatach z projektowania sytuacji twórczych oraz pracy i komunikacji w grupie. Uczestnicy dowiedzieli się, jak sprawić, by własny pomysł stał się rzeczywistym projektem animacyjnym w obszarze kultury.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty z fotografii i filmu. Młodzież dowiedziała się, jak prawidłowo interpretować tego rodzaju teksty kultury oraz, jakie elementy stanowią o ich wartości.

To były niewątpliwie twórcze i wartościowe zajęcia, oby takich więcej w przyszłości.

Kurs pierwszej pomocy
08.03.2015 | 01:43

Dnia 28 lutego 2015 r. uczennice klasy I b o profilu ratowniczo – medycznym zakończyły 16 godzinny kurs z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Dzięki współpracy Naszej szkoły z firmą METEOR oraz ogromnemu zaangażowaniu ucznia klasy III c Kamila Sowińskiego, uczennice nabywały wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Po pozytywnym zaliczeniu kursu uczennice otrzymały zaświadczenie honorowane w Unii Europejskiej.

Uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego, dzięki odbywającym się podczas roku szkolnego ćwiczeniom i szkoleniom, przygotowują się do startu w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy.

Kolejna edycja kursu rozpocznie się w najbliższym czasie.

Zapraszamy chętnych.

Zajęcia z Policjantem – wykładowcą WSAiB
08.03.2015 | 01:43

Dnia 19 lutego 2015 r. w progach naszej „oksywskiej piątki” stanął wykładowca Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu, były policjant, mgr Jarosław Jędrzejczyk.

Skupił wokół siebie uczniów pierwszych klas policyjnych. Dwugodzinne zajęcia dotyczyły  zagadnienia: „Obowiązki i prawa funkcjonariuszy Policji”.

To kontynuacja cyklu spotkań młodzieży V LO z byłymi i czynnymi funkcjonariuszami Policji.

Zajęcia były ciekawe, gdyż poparte przykładami z własnego doświadczenia. To dzięki nim łatwo przyswoić wiedzę o danej tematyce.

Wszyscy czekają na ciąg dalszy, który nastąpi niebawem, bo już 3 marca.

E. Sz.

Wizyta klas policyjnych w Sądzie Rejonowym w Gdyni
08.03.2015 | 01:42

Dnia 15 stycznia  2015r. uczniowie klas policyjnych  wraz z wychowawcami ,uczestniczyli w rozprawie sądowej Sądu Rejonowego  IX Wydziału w Gdyni.  Rozprawę prowadziła sama Wiceprezes  Sądu Rejonowego Jolanta Jeżewska.

Sędzia  zapoznała  z aktami sprawy, dokładnie wyjaśniając zdarzenie, które było sednem rozprawy. Następnie na salę została poproszona oskarżona, prokurator i świadkowie. Po wstępnej mowie odbyły się przesłuchania. Sprawa budziła ciekawość i zainteresowanie  chociażby tym, że miejsce zdarzenia wielu z nas bardzo dobrze zna. A to dało powody do zastanowienia i zadumy. Tak niewiele wiemy o  tym co dzieje się  wokół nas. Dopiero takie spotkania pozwalają otworzyć szeroko oczy na świat i dostrzec to, co do tej pory było niewidoczne.

Do następnej wizyty!  Naprawdę warto.

E.Sz.

Konkurs Policyjny – etap szkolny
08.03.2015 | 01:39

Dnia 19 stycznia 2015 r. uczniowie klas policyjnych  uczestniczyli w IV już edycji Konkursu Wiedzy o Policji – etap szkolny. Konkurs ten organizowany jest w ramach współpracy przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu w Gdyni.

To bardzo ciekawe doświadczenie dla młodzieży, które pozwala wykorzystać zdobywaną na różnych zajęciach, w szkole i na uczelniach wyższych oraz  samodzielnie,  wiedzę z zakresu struktur i organizacji pracy w Policji.

Najmniejsze szanse na kwalifikacje do następnego międzyszkolnego już etapu mają uczniowie klas pierwszych. Jednak  doświadczenia te mogą wykorzystać  w przyszłym roku szkolnym, w kolejnej edycji.

Uczestnictwo w konkursie daje szansę na wygranie Indeksu Uczelni WSAiB.

Warto więc postarać się i zrealizować w przyszłości własne marzenia.

Wszystkim zainteresowanym życzę powodzenia!

E. Sz.

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Gdyni
01.03.2015 | 12:03

W dniu 25.02.2015 r., w godzinach 8:50 – 12:20 na terenie V Liceum Ogólnokształcącego odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Gdyni.

Szkolną Komisję Wyborczą tworzyli:

mgr Katarzyna Malec – nauczyciel – przewodniczący ,

mgr Ewelina Ziemian – nauczyciel – zastępca,

Aleksandra Rożan uczennica klasy II C,

Krystian Zagrobelny uczeń klasy II C,

Krzysztof Woss – uczeń kl. 3 A.

Do głosowania przystąpiło 208 uczniów z 287 uprawnionych do głosowania.

Oddano 38 głosów nieważnych.

Frekwencja wyborcza wyniosła 72 %.

Największą liczbę głosów w naszej szkole zdobył ŁUKASZ OLEKSIK z klasy 1 C.

Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy w Młodzieżowej Radzie Miasta oraz dziękujemy za aktywny udział uczniów w wyborach.

Samorząd Uczniowski

Konkursy mówców w oksywskiej ,,Piątce”
01.03.2015 | 12:02

V Liceum Ogólnokształcące im. płk. Stanisława Dąbka w Gdyni jest współorganizatorem dwu gdyńskich międzyszkolnych projektów edukacyjnych: “Młodzi Gdynianie Żołnierzom Wyklętym” (z ZSAE, IILO, ZSM) i ,,Gdynia moje miasto – okno na świat” (z VILO i ZSM). Spośród wielu konkursów zaproponowanych uczniom gdyńskich szkół ponadgimnazjalnych w oksywskiej ,,Piątce” przeprowadzono w ostatnim czasie I edycję konkursu na mowę na cześć Żołnierzy Wyklętych (19.02.2015) i IV edycję konkursu na laudację poświęconą Gdyni z okazji 89. urodzin miasta (20.02.2015). W jury zasiedli: prof. Anna Kwiatkowska, prof. Alicja Kostuch, prof. Wiesława Krajewska (mowy na cześć Żołnierzy Wyklętych), a laudacje na cześć Gdyni ocenili: p. Hanna Jaszczyk (psycholog), ks. Adrian Szymański, p. Stefan Iżyłowski (aktor).

Uczniowie nagrodzeni w konkursie ,,Mowa na cześć Żołnierzy Wyklętych”:

Damian Szulc z IX LO w Gdyni – I miejsce

Paulina Leszczyńska z IV LO w Gdyni – II miejsce

Filip Witza z V LO w Gdyni – III miejsce

Uczniowie nagrodzeni w konkursie na mowę poświęconą Gdyni:

Magdalena Rusin z IX LO w Gdyni – I miejsce

Mateusz Kurek z III LO w Gdyni – II miejsce

Monika Trocka z II LO w Gdyni – III miejsce

Zwycięzcy otrzymają nagrody i dyplomy podczas uroczystości podsumowujących projekty edukacyjne w Zespole Szkół Mechanicznych i w VI LO w Gdyni, które odbędą się w najbliższym czasie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konkursu na mowy poświęcone Żołnierzom Wyklętym (zdj. p. Aneta Batko) i Gdyni Jubilatce (zdj. p. Wiesława Krajewska i Wiktoria Jabłońska).


Wewnątrzszkolny system oceniania
Komunikat
Komunikat Dyrektora Szkoły
XXVII Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK
 • P
 • W
 • Ś
 • CZ
 • P
 • S
 • N
 • 29
 • 30
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 • zobacz pełny harmonogram roku szkolnego
  Nasza szkoła
  XXVII Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK
  Gdyńska giełda szkół
  UCZYMY RATOWAĆ !!!
  Gala podsumowująca Projekt "Gdynia, moje miasto - okno na świat"
  Wybory do SU w VLO
  „Młoda Krew Ratuje Życie”
  Konkurs "Wycieczka po Gdyni bez barier"
  Konkurs: Mowa na cześć Gdyni z okazji jej 93
  Zajęcia w szpitalu grudzień 2018
  Warsztaty i wykłady UG 2018
  I etap konkursu "Potyczki ekonomiczne 2019"
  Półfinały ogólnopolskiego konkursu Młody Lean Lider
  Warsztaty filmowe
  Urodziny Gdyni – „Gry miejskie”
  Konkurs Recytacji i Poezji Śpiewanej o Gdyni i morzu
  Msza pogrzebowa kpta Aleksandra Pawelca
  Wycieczka biblioteczna: "Stacja Kultura" w Rumi
  Szkolny Konkurs Języka Polskiego
  Warsztaty kreatywnego pisania
  II Pomorska #KOMORKOMANIA
  Kiermasz na rzecz Gdyńskich Hospicjów
  Wojewódzki Konkurs Małych Form Bajkowych w języku rosyjskim
  Kampania "BIAŁA WSTĄŻKA"
  60-lecie Honorowego Krwiodawstwa PCK
  Gdynia, moje miasto - okno na świat: Konkurs "Gra Miejska"
  Warsztaty – „WIELKA EMIGRACJA”
  Zajęcia z asertywności ze Szkołą TURBO Jazda Tadeusz
  Wieczór w Teatrze Muzycznym
  Rozwijamy kompetencje w ramach warsztatów międzykulturowych
  Nocne Manewry Ratownicze 2018
  100-lecie odzyskania niepodległości
  Szkolny konkurs recytatorski „Morze w rosyjskiej poezji"
  Warsztaty w Przedszkolu nr 35 "Pod żaglami"
  #KOMÓRKOMANIA - 21 potencjalnych dawców ❤
  Przedszkolaki w pracowni komputerowej
  Na styku kultur - warsztaty międzykulturowe
  Wycieczka do Muzeum II Wojny Światowej
  Pierwsze zajęcia na Symulatorze Broni Strzeleckiej „Śnieżnik”
  Rajd szlakiem płk. Dąbka
  Przy grobie Patrona
  Apel z okazji Dnia Patrona Szkoły
  Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
  © wszelkie prawa zastrzeżone
  zgodnie z ustawą o prawie autorskim
  i prawach pokrewnych
  V Liceum Ogólnokształcące
  im. płk Stanisława Dąbka
  ul. Dickmana 14
  81-109 Gdynia
  tel/fax: 58 625 44 68
  Dyrektor Szkoły: vlogdynia@wp.pl
  Sekretariat: vlogdynia@o2.pl
  Godziny pracy sekretariatu:
  pn - pt 8.00 - 15.00
  Krzysztof Cwalina
  kkcwalina@gmail.com
  projektowanie stron WWW