25.05.2019 | 01:03 strona główna | patronat | kontakt
V Liceum Ogólnokształcące
Współpraca z Komendą Miejską Policji Współpraca z Komendą Miejską Policji
w Gdyni
Kliknij tutaj aby uzyskać szczegółowe informacje.
Patronat Akademii Marynarki Wojennej Patronat Akademii Marynarki Wojennej
Wykłady, kursy, kontakt z wykładowcami.. To i wiele więcej zapewnia nam ścisła współpraca z AMW.
Mikołajkowy koncert charytatywny dla Angeliki
30.11.2014 | 14:43

Uczennica naszej szkoły Angelika cierpi na rzadką chorobę.

Potrzebuje Waszego wsparcia!!!

Zachęcamy wszystkich do udziału w “Mikołajkowym Koncercie Charytatywnym dla Angeliki”!!

plakat

„DZIEŃ OTWARTEJ UCZELNI” w Akademii Marynarki Wojennej
30.11.2014 | 14:39

W piątek 21 listopada klasa II C brała udział w Dniu Otwartym AMW.

W czasie swoistej wycieczki po Akademii Marynarki Wojennej uczniowie zostali zapoznani z ofertą edukacyjną  i  bazą dydaktyczną na czterech wydziałach.

Mieliśmy okazję popływać okrętem w symulatorze nawigacyjnym, a zwłaszcza w najnowszym symulatorze mostka nawigacyjnego, poznać bezpieczeństwo poruszania się na morzu podczas zajęć w symulatorze map cyfrowych, sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie na tzw. trenażerze strzeleckim „Śnieżnik” – jednym z najnowocześniejszych w Polsce.

Był również czas na chwilę wyciszenia i rozmowy pod gwiazdami, które przeprowadzone zostały w uczelnianym planetarium.

Nie zabrakło też wrażeń dla przyszłych mechaników podczas zajęć w symulatorze spawania, gdzie można zobaczyć, uczyć się i trenować różne metody spawania i to w różnych środowiskach.

W symulatorze zagrożeń militarnych i pozamilitarnych  mogliśmy dowiedzieć się jak należy reagować w różnych sytuacjach kryzysowych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

K.M.

B.P.

Sportowe sukcesy Przemka Szuty
23.11.2014 | 11:52

Uczeń klasy 2b – Przemysław Szuta – jest zawodnikiem judo Uczniowskiego Klubu Sportowego GALEON w Gdyni http://www.galeonjudo.pl/ .

Odnosi liczne, spektakularne sukcesy na arenach polskiej i międzynarodowej.

O jego pasji i zwycięstwach możecie przeczytać na stronach internetowych. Oto linki:

http://gdyniasport.pl/aktualnosci/4-finaly-gdyni-na-mistrzostwach-flandrii-w-judo/

http://gdyniasport.pl/aktualnosci/srebrny-medal-dla-przemyslawa-szuty-z-gdynskiego-galeonu/

http://www.galeonjudo.pl/aktualnosci/item/146-otwarty-puchar-polski-olesnica-11-12-10-2014

http://www.galeonjudo.pl/aktualnosci/item/127-aktualnosci

Przemku!

Jesteśmy dumni, że to właśnie w szeregach oksywskiej „Piątki” jest taki uczeń jak Ty!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Zawsze będziemy Cię wspierać w Twej pasji i fascynacji sportem.

Ze sportowym pozdrowieniem

Anita Cwalina

Wizyta klas pierwszych w gdyńskiej WSAiB
23.11.2014 | 11:52

W piątek 21 listopada klasa I a i  I c  udały się z drugą już wizytą do gdyńskiej  Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu.

Początek spotkania okazał się bardzo miły. Wychowawczyni klasy 1 a wszystkich uczniów, studentów i wykładowców witała pięknym uśmiechem i słodką niespodzianką. Wszystko to z racji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień, który obchodzony jest w ponad 180 krajach właśnie 21 listopada. Pomysł narodził się w 1973 roku w USA i miał służyć promowaniu idei pokoju na świecie. Myślę, że dzisiaj również warto wskrzesić ten dzień, by świat był lepszy i piękniejszy. Dlatego  wszystkim uczestnikom wykładu Pani Irena Komorowska przytoczyła Dekalog człowieka życzliwego i pytaniami retorycznymi doprowadziła do dyskusji wśród młodzieży. Cel został osiągnięty. Każdy każdemu podał dłoń i podzielił się szczerym uśmiechem.

Na auli powitała nas Pani Magdalena Czaja, kierownik działu Rekrutacji WSAiB, organizator wszystkich naszych spotkań. Z udziałem dwóch studentek drugiego roku, zapoznała nas z władzami Uczelni, różnorodnością wydziałów i kierunków. Przedstawiła powody, dla których powinniśmy jak najwięcej czerpać z wykładów, gdyż i w tym roku mamy szansę brania udziału w konkursie policyjnym. A nagroda jest prestiżowa – indeks Uczelni.

Po takim intrygującym wstępie, rozpoczął się wykład z mgr Jarosławem Jędrzejczykiem, wykładowcą Uczelni, byłym Komendantem Policji w Kwidzynie. Tematem przewodnim były „Struktury organizacyjne Policji”. Pierwszy slajd to Rota Ślubowania, która z pewnością wywołała poruszenie w sercach młodych zainteresowanych pracą w służbach mundurowych. Później wiele definicji, haseł o ogromnym znaczeniu. Młodzież z  uwagą chłonęła informacje dotyczące organów administracji rządowej, organizacji hierarchicznej. Poznała schemat organizacyjny Policji, zadania Komendanta, jego zastępcy, znaczenie skrótów CBŚ i BSW. Wszystko było poparte przykładami z życia wziętymi. I właśnie dlatego było tak ciekawie i czas szybko minął. Podsumowujący wykład quiz, nie przyniósł rozczarowania. Młodzież umiała odpowiedzieć na każde pytanie.

Edyta Szulborska

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w Naszym liceum
23.11.2014 | 11:51

Podaj dalej życzliwość…, tak  tego dnia  zachęcali się wzajemnie nasi  uczniowie. „Życzliwość jest pragnieniem szczęścia drugich”
-Tolmann Pesch-

21 listopada był  tego roku w naszej szkole  dniem pełnym uśmiechów, dobrych uczynków i pozytywnych emocji, bo spontanicznie przyłączyliśmy się do obchodów   „Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień.

Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael Mc Cormack postanowili zareagować konflikt izraelsko-arabski. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny. Główną ideą obchodów Dnia Życzliwości jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, iż tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do zbudowania pokoju i pomyślnych relacji międzyludzkich na całym świecie.

Taki dzień jak ten miał przypomnieć wszystkim, że warto jest zatrzymać się na chwilę, zastanowić nad własnym życiem, uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, uprzejmość, okazanie empatii, czy przyjazne nastawienie.

Uczniowie  dowiedzieli się o tym święcie już w czwartek by mogli od samego rana w piątek rozdawać życzliwy uśmiech, dzielić się  dobrym słowem  w domu, w autobusie, w szkole… Zachęcani przez nauczycieli analizowali  na lekcjach wychowawczych „Dekalog człowieka życzliwego„. Na korytarzach witały ich od rana plakaty poświęcone obchodom tego dnia, a na przerwach mogli otrzymać za uśmiech  plakietki ze słoneczkiem lub z sentencjami o życzliwości.

A z czego składa się życzliwość? Wystarczy zsumować uśmiech, miłe słowo i ciepłe spojrzenie.
Na co dzień zapominamy o takich gestach. Goniąc za codziennymi sprawami, zdarza nam się zapomnieć o tak prostej czynności, jaką jest uśmiech, dobre słowo czy uczynek. Jako ludzie potrzebujemy ciepła i miłego gestu od innych osób. Słowem zwykłej jakże ludzkiej życzliwości. Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień to też apel do tych, którzy na co dzień są życzliwi i uczynni, aby zarażali tym dobrem innych.  Pozytywna energia, którą wypuścimy w świat do ludzi – wróci do nas ze zdwojoną mocą.

I w Naszym liceum tego dnia  wszyscy starali się być dla siebie wyjątkowo mili.

Nie wierzycie?  Oglądnijcie kolorowe zdjęcia z obchodów tego święta w galerii na stronie szkoły.

Dziękuję Wszystkim ,którzy spontanicznie pomogli mi przygotować to święto.

Irena Komorowska

Hydrozagadka – warsztaty na UG
23.11.2014 | 11:50

13 listopada 2014 w ramach programu edukacyjnego prowadzonego przez UG Poznaj pracę biologa grupa uczniów z klasy 2c wzięła udział w zajęciach laboratoryjnych nt. “Hydrozagadka, czyli co się dzieje z wodą w roślinie” na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego w Katedrze Fizjologii i Biotechnologii Roślin
Zajęcia składały się z części teoretycznej i praktycznej. W ramach warsztatów prowadzące wyjaśniły uczniom zagadnienia związane z gospodarką wodną roślin.
Uczniowie wykonywali ćwiczenia i obserwacje mające na celu poznanie sposobów badań mechanizmów pobierania, transportu i wydalania wody przez rośliny. Przebieg zajęć oddają załączone zdjęcia.

Spotkanie prowadziły dr Agnieszka Baścik-Remisiewicz i mgr Magdalena Miklaszewska z Katedry Fizjologii i Biotechnologii Roślin Wydziału Biologii UG.

Wizyta klas pierwszych w gdyńskiej WSAiB
02.11.2014 | 09:58

W poniedziałek 20 października klasa I a i  I c  udały się z pierwszą wizytą do gdyńskiej   Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu ,która ma swoją siedzibę widocznym z daleka budynku  na ul Kieleckiej 7((tuż obok przystanku SKM Gdynia Wzgórze św. Maksymiliana) .

Szkoła ta kształci  studentów na  wielu kierunkach :  Prawo, Administracja, Zarządzanie, Bezpieczeństwo Wewnętrzne, Logistyka, Finanse i Rachunkowość, Pedagogika Społeczna, Prawo w Biznesie, International Management, Kryminologia, Transport, Marketing Studia podyplomowe, Mała Akademia.

Uczniowie zwiedzili szkołę w towarzystwie studentów prawa niniejszej uczelni, poznali jej krótka historię ,zostali zapoznani z ofertą edukacyjną tej uczelni i uzyskali odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Duże wrażenie na uczniach Naszego Liceum zrobiła sala rozpraw, gdzie studenci prawa  odbywają zajęcia praktyczne i uczestniczą w ćwiczeniowych rozprawach sądowych i są oceniani przez wykładowców-praktyków tego zawodu. Ochotnicy, przywdziani w togi dumnie siedzieli na miejscach przeznaczonych dla sędziego, adwokata czy też prokuratora i słuchali uważnie słów starszych kolegów. Studenci chwalili  świetna kadrę praktyków ,rozprawy uczelniane , praktyki w sądach w kancelariach, profesjonalne podejście, wyposażenie sal  itp.  Przekonaliśmy się sami, że wszędzie bardzo czysto i nowocześnie. Pełen profesjonalizm w obsłudze studentów. Ceny-za profesjonalizm na bardzo wysokim poziomie trzeba zapłacić, bo to uczelnia prywatna niestety. Ten kto nie chce się uczyć, nie powinien iść do WSA i B. Wysoki poziom, wykładowcy kompetentni i w większości z UG. Jeżeli ktoś myśli, że jest to prywatna uczelnia i wystarczy zapłacić- jest w wielkim błędzie.

Po zwiedzaniu uczniowie zajęli miejsca w dużej Sali wykładowej tej uczelni , by wysłuchać  przygotowanego specjalnie dla nich wykładu  przez wykładowcę tej uczelni-pana doktora Marka Chrapkowskiego na temat „ Policjant-zawód czy powołanie? „. Na godzinie wychowawczej podzielili się swoimi wrażeniami i dobrze rozwiązali przygotowany przez wychowawcę  specjalnie dla nich quiz o tej uczelni. Na kolejnym spotkaniu będą odpowiadać na szczegółowe  pytania dotyczące treści wysłuchanego wykładu.

Irena Komorowska

Międzyszkolne Zawody w siatkówkę
02.11.2014 | 09:57

23 października rozpoczęły się Międzyszkolne Zawody w siatkówkę.

W rozgrywkach grupowych nasza szkołę reprezentuje drużyna męska:

 1. Białk Robert z kl. 2 B,
 2. Brylowski Michał z kl. 2A,
 3. Bruch Krystian z kl. 1 D,
 4. Graczyk Konrad z kl. 2 A,
 5. Kuchta Damian z kl. 2A,
 6. Ławrysz Krystian z kl. 3 B,
 7. Szuta Przemysław z kl. 2 B,
 8. Pasik Sławomir z kl. 2 B,
 9. Wróblewski Maksymilian z kl. 2 A.

W dotychczasowych meczach drużyna V LO pokonała IX LO oraz Zespół Szkół Technicznych.

Kolejny mecz z I ALO odbędzie się 6 listopada 2014 r.

Trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia!!!

Konkurs recytatorski poezji Michaiła Lermonotowa
02.11.2014 | 09:56

30 października odbył się już VIII  Międzyszkolny Konkurs Recytatorski, który w tym roku był poświęcony poezji  Michaiła Lermontowa , z okazji  200- lecia  jego urodzin.

Konkurs cieszył się w tym roku  dużą popularnością wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Każdy z 22  uczestników zaprezentował dwa wybrane utwory poetyckie poety. Poziom zmagań konkursowych  był bardzo wysoki  i można było podziwiać wiele wspaniałych interpretacji poezji Lermontowa.

Nasze Liceum reprezentowało czworo uczniów. :

Magdalena  Jeszke   kl. I  ( 1.Modlitwa      2. Żebrak )

Michał  Wilusz   kl.II    ( 1.Sosna     2. Listek )

Adrian  Borkowski   kl.II    (   1.Modlitwa     2. Żagiel )

Dominika Śliwińska  kl.III  (1.Śmiało wierz  w to  co wieczne,2.)I smutek i nuda…).

Nie udało im się zyskać uznania w oczach konkursowego jury, ale ich interpretacja była wspaniała, bo pokazali ,że mogą zmierzyć się godnie z poezją w języku obcym i oddać cały wachlarz emocji .Cała czwórka zasługuje na słowa uznania i podziwu. Ja się przekonałam ,że „ poezja  im w duszy zagrała” . Może za rok spróbują raz jeszcze ? Ja będę trzymała za nich kciuki.

Jeśli chcecie choć trochę poczuć tę unikalną atmosferę, to zaglądnijcie do archiwum i obejrzyjcie pamiątkowe zdjęcia z tego konkursu.

Irena Komorowska


Wewnątrzszkolny system oceniania
Komunikat
Komunikat Dyrektora Szkoły
XXVII Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK
 • P
 • W
 • Ś
 • CZ
 • P
 • S
 • N
 • 29
 • 30
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 • zobacz pełny harmonogram roku szkolnego
  Nasza szkoła
  XXVII Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK
  Gdyńska giełda szkół
  UCZYMY RATOWAĆ !!!
  Gala podsumowująca Projekt "Gdynia, moje miasto - okno na świat"
  Wybory do SU w VLO
  „Młoda Krew Ratuje Życie”
  Konkurs "Wycieczka po Gdyni bez barier"
  Konkurs: Mowa na cześć Gdyni z okazji jej 93
  Zajęcia w szpitalu grudzień 2018
  Warsztaty i wykłady UG 2018
  I etap konkursu "Potyczki ekonomiczne 2019"
  Półfinały ogólnopolskiego konkursu Młody Lean Lider
  Warsztaty filmowe
  Urodziny Gdyni – „Gry miejskie”
  Konkurs Recytacji i Poezji Śpiewanej o Gdyni i morzu
  Msza pogrzebowa kpta Aleksandra Pawelca
  Wycieczka biblioteczna: "Stacja Kultura" w Rumi
  Szkolny Konkurs Języka Polskiego
  Warsztaty kreatywnego pisania
  II Pomorska #KOMORKOMANIA
  Kiermasz na rzecz Gdyńskich Hospicjów
  Wojewódzki Konkurs Małych Form Bajkowych w języku rosyjskim
  Kampania "BIAŁA WSTĄŻKA"
  60-lecie Honorowego Krwiodawstwa PCK
  Gdynia, moje miasto - okno na świat: Konkurs "Gra Miejska"
  Warsztaty – „WIELKA EMIGRACJA”
  Zajęcia z asertywności ze Szkołą TURBO Jazda Tadeusz
  Wieczór w Teatrze Muzycznym
  Rozwijamy kompetencje w ramach warsztatów międzykulturowych
  Nocne Manewry Ratownicze 2018
  100-lecie odzyskania niepodległości
  Szkolny konkurs recytatorski „Morze w rosyjskiej poezji"
  Warsztaty w Przedszkolu nr 35 "Pod żaglami"
  #KOMÓRKOMANIA - 21 potencjalnych dawców ❤
  Przedszkolaki w pracowni komputerowej
  Na styku kultur - warsztaty międzykulturowe
  Wycieczka do Muzeum II Wojny Światowej
  Pierwsze zajęcia na Symulatorze Broni Strzeleckiej „Śnieżnik”
  Rajd szlakiem płk. Dąbka
  Przy grobie Patrona
  Apel z okazji Dnia Patrona Szkoły
  Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
  © wszelkie prawa zastrzeżone
  zgodnie z ustawą o prawie autorskim
  i prawach pokrewnych
  V Liceum Ogólnokształcące
  im. płk Stanisława Dąbka
  ul. Dickmana 14
  81-109 Gdynia
  tel/fax: 58 625 44 68
  Dyrektor Szkoły: vlogdynia@wp.pl
  Sekretariat: vlogdynia@o2.pl
  Godziny pracy sekretariatu:
  pn - pt 8.00 - 15.00
  Krzysztof Cwalina
  kkcwalina@gmail.com
  projektowanie stron WWW